„ому смикаЇтьс€ око?
„ому смикаЇтьс€ око?

Ѕагатьом добре знайоме €вище нервового тику, коли мимовол≥ смикаЇтьс€ око. “аке €вище вкрай дратуЇ, але коли воно повторюЇтьс€ регул€рно, це повинно вже насторожувати. „ому смикаЇтьс€ око ≥ €к це усунути?

ўо таке нервовий тик ока? ÷е спазм, викликаний надм≥рним напруженн€м нерва в очному м'€з≥. “ак €к пов≥ки дуже чутлив≥, њх м'€зи схильн≥ до р≥зноман≥тних вплив≥в. якщо ж пов≥ко пост≥йно смикаЇтьс€, необх≥дно з'€сувати причину того, що в≥дбуваЇтьс€ ≥ усунути њњ.

ѕричини нервового тику очного пов≥ка

1. «анадто багато кави

«вичн≥ к≥лька чашок напою, що бадьорить, можуть стати причиною нервового тику.  офењн п≥двищуЇ пульс ≥ метабол≥зм, а також тримаЇ м'€зи в напруз≥. ¬чен≥ припускають, що цей м'€з може бути б≥льш схильним до впливу кофењну, н≥ж ≥нш≥. ¬становити, €ка саме к≥льк≥сть кофењну викликаЇ тик складно, але €кщо в≥н турбуЇ, краще скоротити вживанн€ улюбленого напою.

2. —трес

Ќервовий тик - один ≥з способ≥в, €кими т≥ло реагуЇ на нервовий тик. ÷е сигнал, що т≥ло не справл€Їтьс€ з напругою. якщо причина в цьому, то необх≥дно терм≥ново њњ усунути.

3. јлерг≥€

” раз≥ алерг≥њ в кров викидаЇтьс€ г≥стам≥н, що змушуЇ т≥ло ≥накше реагувати на зовн≥шнЇ середовище. Ќервовий тик ока - така ж звичайна реакц≥€ в цьому випадку, €к сверб≥ж або припухл≥сть. Ћ≥кар≥ рекомендують у цьому випадку використовувати антиг≥стам≥нн≥ крапл≥ дл€ очей.

4. Ќедосипанн€

ћ'€зи пов≥к - одн≥ з найб≥льш чутливих у всьому т≥л≥ ≥ найменший дисбаланс може њх розладнати, в тому числ≥ ≥ недол≥к сну. ѕри цьому оч≥ втомлюютьс€ ≥ м'€зи навколо них починають с≥патис€. ¬ир≥шити проблему просто - л€гати ран≥ше ≥ спати не менше 8 годин на добу.

5. ѕроблеми зору

якщо око починаЇ смикатис€ п≥д час читанн€, пора в≥дв≥дати окул≥ста. ÷е говорить про те, що м'€зам доводитьс€ напружуватис€ дуже сильно.

6. ѕухлина

÷€ причина не дуже поширена, але все ж ≥ њњ не можна зовс≥м виключати, тому краще поговорити з л≥карем, щоб бути впевненим. якщо окул≥ст пом≥тить проблеми, в≥н може направити до нейроофтальмолога, €кий проведе необх≥дн≥ тести ≥ з'€суЇ, що в≥дбуваЇтьс€.06.02.2022