як р≥вень IQ впливаЇ на р≥вень щаст€?
як р≥вень IQ впливаЇ на р≥вень щаст€?
 як р≥вень IQ впливаЇ на р≥вень щаст€?

Ќаск≥льки важливий коеф≥ц≥Їнт ≥нтелекту в житт≥ людини? Ѕагато в чому в≥д нього залежить наша робота, р≥вень доходу, психолог≥чне здоров'€ в ц≥лому - можлив≥сть дос€гненн€ гармон≥њ з самим собою.

¬чен≥ опитали 6900 чолов≥к на предмет того, наск≥льки вони оц≥нюють ступ≥нь задоволеност≥ в≥д свого житт€. ѕаралельно њм було запропоновано заповнити анкету з питанн€ми про матер≥альний достаток, ступень в≥дчутт€ захищеност≥, вм≥нн€ насолоджуватис€ житт€м. “акож вс≥ пройшли тест на визначенн€ р≥вн€ IQ.

√оловне питанн€, на €кий повинн≥ були в≥дпов≥сти учасники - з огл€ду на вс≥ можлив≥ фактори, €к ви можете оц≥нити ступ≥нь свого власного щаст€? ћожна було вибрати один з вар≥ант≥в в≥дпов≥дей: дуже щаслив≥, досить щаслив≥, не дуже щаслив≥.

ЂЌайщаслив≥ш≥ людиї ви€вилис€ в груп≥ з показником IQ 120-129 бал≥в. 43% з них зазначили, що вважають себе д≥йсно дуже щасливими. јле Ђне дуже щасливих людейї так само ви€вилос€ досить багато - 12%, з показником IQ в район≥ 70-79 бал≥в. ѕри цьому 70 бал≥в прийн€то вважати нижньою межею Ђнормального сектораї, достатнього дл€ веденн€ прийн€тного способу житт€ ≥ виконанн€ стандартних повс€кденних завдань.

ƒосл≥дники ви€вили досить ч≥ткий взаЇмозв'€зок: у людей з невисоким р≥внем IQ, особливо у в≥ц≥ 30-35 рок≥в, г≥рше йшли справи з доходом ≥ з самооц≥нкою. “аким люд€м част≥ше потр≥бна допомога в конкретних сферах життЇд≥€льност≥, але часто вони не отримують таку допомогу, що вган€Ї њх у депрес≥ю ≥ може привести до проблем невролог≥чного характеру.

ѕри цьому вчен≥ п≥дкреслюють, що низький р≥вень ≥нтелекту не можна вважати вироком. Ѕагато Ђрозумник≥вї з≥знавалис€, що менш задоволен≥ своњм житт€м, н≥ж т≥, у кого р≥вень IQ на 30-40 пункт≥в нижче. …детьс€ лише про статистичну в≥рог≥дн≥сть, а кожен конкретний випадок ≥ндив≥дуальний.07.02.2022