«вички, €к≥ руйнують нирки
«вички, €к≥ руйнують нирки

Ќирки - один з найважлив≥ших орган≥в людини, €кий виконуЇ роль ф≥льтра. ѕризначенн€ нирок - очищенн€ кров≥ в≥д токсин≥в, м≥кроб≥в та ≥нфекц≥й.  р≥м того, нирки регулюють водно-сольовий баланс, кров'€ний тиск, виробництво червоних кров'€них т≥лець.

јле, на жаль, багато хто часто недооц≥нюЇ роботу цього важливого органу. Ўк≥длив≥ звички, про €к≥ ми часто нав≥ть не замислюЇмос€, поступово вивод€ть нирки з ладу.

јлкоголь ≥ кур≥нн€

ѕро шкоду алкоголю ≥ кур≥нн€ буде зайвим повторюватис€. Ќиркам доводитьс€ справл€тис€ з великою к≥льк≥стю токсичних речовин, що потрапили в орган≥зм.

Ќедостача сну

“канина нирок оновлюЇтьс€ саме п≥д час н≥чного сну, ≥ €кщо людина пост≥йно недосипаЇ, то цей процес неповноц≥нний, що може привести до порушенн€ роботи нирок.

«ловживанн€ кофењном

 офењн, що м≥ститьс€ у кав≥ ≥ р≥зних безалкогольних напо€х, у великих к≥лькост€х шк≥дливий дл€ всього орган≥зму, а особливо - дл€ нирок.  офењн маЇ сильну сечог≥нну властив≥сть, зневоднюЇ орган≥зм, примушуЇ нирки працювати вхолосту, чим надаЇ зайве навантаженн€ на них.

ѕасивний спос≥б житт€

ѕри малорухливому способ≥ житт€ в нирках виникають заст≥йн≥ €вища. якщо ваша робота носить саме такий характер, кожну годину роб≥ть невелику розминку. –егул€рн≥ ф≥зичн≥ вправи допоможуть запоб≥гти утворенню камен≥в в нирках.

Ќестача в≥там≥ну ¬6

ƒл€ нормальноњ роботи нирок щодн€ в середньому необх≥дно вживати 1,3 мл в≥там≥ну ¬6. ћ≥ститьс€ в≥н в птиц≥, риб≥, картопл≥, багатьох фруктах, кр≥м цитрусових.

ЌесвоЇчасне спорожненн€ сечового м≥хура

–егул€рне утриманн€ сеч≥ в сечовому м≥хур≥ може привести до нирковоњ недостатност≥ ≥ нетриманн€.

Ќадлишок натр≥ю

ќсновне джерело натр≥ю дл€ людини - кухонна с≥ль. јле €кщо сол≥ потрапл€Ї в орган≥зм багато, то нирки, €к основний регул€тор водно-сольового балансу, можуть не справл€тис€. ƒобова норма сол≥ дл€ дорослоњ людини - 5-6 г.

Ќеобдуман≥ д≥Їти

ƒ≥Їти, спр€мован≥ на спалюванн€ жиру, по сут≥, оголюють нирки, залишаючи њх без захисту. ” п≥дсумку вони отримують подв≥йний удар: з одного боку - ф≥льтрують кров з порушеним балансом, з ≥ншого - не отримують корисн≥ речовини.

Ќадлишок б≥лка

Ѕ≥лок, на в≥дм≥ну в≥д жир≥в, не здатний накопичуватис€ в орган≥зм≥. ¬есь зайвий б≥лок ≥ продукти його розпаду зб≥льшують навантаженн€ на нирки. якщо нирки не справл€ютьс€ з виведенн€м цих продукт≥в обм≥ну, то в них почнуть утворюватис€ камен≥.

ћало води

ўоб нирки, €к ≥ ≥нш≥ органи, правильно функц≥онували, треба пити воду в достатн≥й к≥лькост≥. ¬ода д≥йсно вимиваЇ всю гидоту з орган≥зму!10.02.2022