5 звичок шк≥дливих дл€ ж≥ночого здоров'€
5 звичок шк≥дливих дл€ ж≥ночого здоров'€
5 звичок шк≥дливих дл€ ж≥ночого здоров'€

Ћ≥кар≥ назвали п'€ть причин, €к≥ завдають шкоди репродуктивн≥й систем≥ ж≥нки.

1. «анадто багато солодощ≥в

¬и€вл€Їтьс€, в≥д великоњ к≥лькост≥ солодкого страждаЇ не т≥льки ф≥гура, а й ж≥ноче здоров'€. ÷укор може зб≥льшити ризик розвитку ваг≥нальних ≥нфекц≥й, таких €к бактер≥альний ваг≥ноз ≥ др≥жджов≥ ≥нфекц≥њ. ” зв'€зку з цим вони рекомендують вживати њжу з низьким гл≥кем≥чним ≥ндексом. “акож з рац≥ону краще виключити вип≥чку на др≥жджах ≥ алкоголь.

2. ¬икористанн€ лубриканта на основ≥ масла

™ в≥дразу дв≥ причини, за €кими краще в≥дмовитис€ в≥д таких мастил. ѕерша - масло погано поЇднуЇтьс€ з презервативом ≥ може пошкодити латекс, а значить, зб≥льшити ризик захворювань, що передаютьс€ статевим шл€хом та небажаноњ ваг≥тност≥. ƒруга - формула на основ≥ масла порушуЇ м≥крофлору п≥хви.

3. ¬икористанн€ неправильних засоб≥в г≥г≥Їни

ћаЇтьс€ на уваз≥ мило з агресивними компонентами, €ке може викликати подразненн€ слизовоњ п≥хви: нев≥дпов≥дний р≥вень рЌ, ароматизатори, гл≥церин ≥ цукор - вс≥ ц≥ ≥нгред≥Їнти дуже улюблен≥ др≥жджовими ≥нфекц≥€ми. ’≥м≥кати, що використовуютьс€ при виготовленн≥ мила, можуть привести до порушенн€ внутр≥шнього рЌ ≥ руйнуванн€ хороших бактер≥й, що веде до розмноженн€ шк≥дливих бактер≥й.

4. ¬икористанн€ вологих серветок

«вичайно, використовувати волог≥ серветки можна, але т≥льки сециальн≥, дл€ ≥нтимноњ г≥г≥Їни. „аст≥ше за все в звичайних серветках спирт, €кий, €к ≥ мило, вбиваЇ хорош≥ бактер≥њ, знищуЇ захисний бар'Їр, допомагаЇ ≥нфекц≥њ проникати в орган≥зм.

5. ≤гноруванн€ планових огл€д≥в

«вичайно, пох≥д до г≥неколога малоприЇмний, але необх≥дний. ѕор€д з проведенн€м мазка на цитолог≥ю (раз в 3 роки), варто проходити ≥ STD- тест, що визначаЇ на€вн≥сть захворювань, що передаютьс€ статевим шл€хом або запаленн€ ≥ передраков≥ кл≥тини.12.02.2022