як к≥льк≥сть родимок сп≥вв≥дноситьс€ з≥ швидк≥стю стар≥нн€?
як к≥льк≥сть родимок сп≥вв≥дноситьс€ з≥ швидк≥стю стар≥нн€?
як к≥льк≥сть родимок сп≥вв≥дноситьс€ з≥ швидк≥стю стар≥нн€?

„ому в одних людей б≥льше родимок, а у ≥нших - менше, вчен≥ до цих п≥р остаточно не визначили. ќднак в ход≥ досл≥дженн€ родимок було утсановлено, що ц≥ маленьк≥ ц€тки на т≥л≥ людини можуть бути хорошим ≥ндикатором швидкост≥ стар≥нн€ орган≥зму.

«а вичисленн€ми вчених, число родимок пропорц≥йно довжин≥ теломер≥в - к≥нцевих фрагмент≥в хромосом, €к≥ скорочуютьс€ з кожним под≥лом кл≥тини.

”  орол≥вському коледж≥ Ћондона було проведено досл≥дженн€, в €кому вз€ли участь 900 пар близнюк≥в. Ќа т≥л≥ кожного учасника були п≥драхован≥ родимки, а також вим≥р€ли довжину теломер≥в хромосом в њх кл≥тинах.

Ќауц≥ вже добре в≥домо, що теломери - к≥нцев≥ фрагменти хромосом, що не несуть спадковоњ ≥нформац≥њ. ќсновна њх функц≥€ - захист кл≥тинноњ ƒЌ  в≥д деформац≥њ ≥ пошкоджень. –ан≥ше довжина теломер була визнана основним ≥ндикатором стар≥нн€ орган≥зму п≥сл€ того, €к було доведено, що ц≥ фрагменти скорочуютьс€ з кожним под≥лом кл≥тини.

Ќа т≥л≥ людини в середньому можна нарахувати в≥д 25 до 100 родимок. јле в окремих випадках њх може бути понад 400. ‘ах≥вц≥ ви€вили статистично значиму корел€ц≥ю по довжин≥ теломер≥в м≥ж учасниками, у €ких менше 25 родимок, ≥ тими, у кого њх б≥льше 100. ¬и€вилос€, що в останн≥й груп≥ довжина теломер≥в була значно б≥льше, тобто кл≥тини цих людей Ђвигл€дають молодшимиї приблизно на 6-7 рок≥в.

÷ей висновок дуже неспод≥ваний, так €к до останнього часу вважалос€, що у людей з надлишком родимок на т≥л≥ п≥двищений ризик схильност≥ до раку шк≥ри -меланоми. јле вчен≥ за€вл€ють, що незначний ризик зло€к≥сних новоутворень, пов'€заний з великою к≥льк≥стю родимок, з лишком компенсуЇтьс€ меншою схильн≥стю до таких старечих захворювань, €к хвороби серц€, остеопороз ≥ т. п.

” той же час вчен≥ п≥дкреслюють, що все це поки що лише припущенн€, що вимагають додаткових досл≥джень.15.02.2022