¬иснажлив≥ тренуванн€ - не вир≥шенн€ проблеми
¬иснажлив≥ тренуванн€ - не вир≥шенн€ проблеми
¬иснажлив≥ тренуванн€ - не вир≥шенн€ проблеми

¬ даний час спортивн≥ центри пропонують своњм кл≥Їнтам найр≥зноман≥тн≥ш≥ ф≥тнес-програми. Ѕ≥льш≥сть в≥дв≥дувач≥в ставл€ть соб≥ за мету п≥дтримати форму, бути в тонус≥ ≥ скинути вагу, вибираючи дл€ цього ≥нтенсивн≥ навантаженн€. ¬важаЇтьс€, що в поЇднанн≥ з правильним харчуванн€м, велик≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ дають найб≥льш ефективний результат. ќднак фах≥вц≥ посп≥шають переконати наст≥льки зат€тих прихильник≥в вимотувати себе: ф≥зичн≥ тренуванн€ найб≥льш продукт≥вн≥, €кщо проход€ть в пом≥рному режим≥.

¬чен≥ кажуть, що впевнен≥сть в тому, що виснажлив≥ зан€тт€ - Їдино правильний шл€х, веде до проблем з≥ здоров'€м.

ƒовести це вчен≥ змогли за допомогою досл≥дженн€. ќдну групу добровольц≥в попросили прот€гом восьми тижн≥в три рази на тиждень б≥гати на б≥гов≥й дор≥жц≥ по 30 хвилин. «г≥дно складен≥й програм≥, учасникам експерименту не потр≥бно було напружуватис€, а поступово зб≥льшувати навантаженн€. ” друг≥й груп≥ людей, з сид€чою роботою, також просили займатис€ б≥гом, але в б≥льш ≥нтенсивному режим≥. ѓм необх≥дно було пост≥йно зб≥льшувати навантаженн€. ¬с≥х добровольц≥в обстежували до ≥ п≥сл€ експерименту.

¬ обох групах у учасник≥в п≥двищилас€ ф≥зична витривал≥сть. јле в друг≥й груп≥ р≥вень напруженост≥ в≥д вправ залишивс€ колишн≥м, €к ≥ на початку експерименту, що в ц≥лому негативно позначилос€ на здоров'њ. ј ось учасники першоњ групи продовжували своњ вправи ≥з задоволенн€м, що дозволило пол≥пшити показники ваги, тиску ≥ настрою.

¬исновки вчених так≥, що виснажлив≥ тренуванн€, формуючи ф≥зичну витривал≥сть, завдають шкоди здоров'ю. “акож було доведено, що €кщо людина отримуЇ задоволенн€, то менше ймов≥рност≥, що вона в майбутньому в≥дмовитьс€ в≥д зайн€ть.08.03.2022