Ќе використовуйте ол≥ю дв≥ч≥!
Ќе використовуйте ол≥ю дв≥ч≥!
Ќе використовуйте ол≥ю дв≥ч≥!

як часто ми легковажно ставимос€ до продукт≥в, €к≥ вживаЇмо! …тиметьс€ про небезпеку повторного використанн€ рослинного масла. ≤спанськ≥ вчен≥ прийшли до висновку, що вдруге п≥д≥гр≥те рослинно масло може спровокувати небезпечн≥ дл€ людини захворюванн€, так≥ €к хвороба јльцгеймера, ѕарк≥нсона ≥ нав≥ть онколог≥чн≥ захворюванн€.

—права в тому, що в процес≥ вторинного роз≥гр≥ванн€ в ол≥њ утворюютьс€ жирн≥ кислоти, €к≥ перетворюютс€ на альдег≥ди. јльдег≥ди, потрапл€ючи в орган≥зм, вступають в т≥сний зв'€зок з б≥лками, гормонами ≥ ферментами, ускладнюючи њх нормальне функц≥онуванн€.

 р≥м того, повторно використана ол≥€ втрачаЇ так≥ корисн≥ компоненти, €к в≥там≥ни групи ј ≥ ≈, фол≥Їва кислота та ≥н.

Ќераф≥нован≥ ол≥њ краще вживати в сирому вигл€д≥, до 2-х м≥с€ц≥в з моменту виготовленн€, а раф≥нован≥ ол≥њ можна використовувати дл€ приготуванн€ гар€чих страв, збер≥гати њх можна до 4-х м≥с€ц≥в.

якщо збер≥гати масло в темному ≥ прохолодному м≥сц≥, то воно збереже найб≥льшу ц≥нн≥сть, а њжа буде смачною ≥ корисною.

ўоб довести шкоду повторного використанн€ рослинного масла, вчен≥ провели експеримент. ¬они п≥д≥гр≥вали рослинн≥ масла трьох вид≥в - сон€шникова, оливкова ≥ льн€на прот€гом дек≥лькох годин, а пот≥м проанал≥зували х≥м≥чний склад њж≥, п≥дсмаженоњ на цьому масл≥.

¬и€вилос€, що продукти вв≥брали в себе альдег≥ди, €к≥ виникли в результат≥ розкладанн€ жирних кислот. „астина з них виходила разом з парою, але значна частина залишилас€ в њж≥. –ан≥ше було доведено, що альдег≥ди спричин€ють розвиток зло€к≥сних пухлин та ≥нших небезпечних захворювань.15.03.2022