як вживати св≥жовичавлений с≥к?
як вживати св≥жовичавлений с≥к?
як вживати св≥жовичавлений с≥к?
  оли ми чуЇмо словосполученн€ Ђсв≥жовичавлений с≥кї, то думаЇмо не ст≥льки про смак, ск≥льки про користь. јле чи вс≥м корисний такий с≥к? як його робити правильно, щоб не нашкодити орган≥зму?

1. —в≥жовичавлений с≥к можна пити натщесерце

÷е стосуЇтьс€ нав≥ть тих, у кого м≥цний ≥ здоровий шлунок. —права в тому, що св≥жий с≥к - це сильно концентрований розчин, в тому числ≥ фруктових кислот, €к≥ можуть викликати не просто дискомфорт в област≥ шлунка, але ≥ негативно вплинути на роботу жовчного м≥хура ≥ п≥дшлунковоњ залози. ¬ результат≥ отримаЇте б≥ль, печ≥ю, г≥ркоту в рот≥.

” де€ких випадках п≥сл€ одного-двох прийом≥в соку натщесерце може розвинутис€ хрон≥чне загостренн€ захворювань стравоходу.

¬ ≥деал≥ с≥к повинен бути розведений водою хоча б на третину. ” такому вигл€д≥ в≥н стане набагато менш агресивним по в≥дношенню до слизових травного тракту.

јле с≥к з капусти або ог≥рка можна н≥чим не розбавл€ти. ќг≥рок ≥ без того на 90% складаЇтьс€ з води. ј с≥к б≥локачанноњ капусти рекоменуетс€ нав≥ть люд€м з гастритом через в≥там≥н U, що м≥ститьс€ в ньому, €кий надаЇ регенеруючу д≥ю на слизову шлунка.

2. Ќеобх≥дно враховувати особливост≥ кожного соку

«а правилами прийому найскладн≥шим вважаЇтьс€ бур€ковий с≥к. “ак €к в ньому занадто висока концентрац≥€ активних речовин, рекомендуЇтьс€ п≥сл€ в≥джиманн€ дати йому ферментуватис€: залишити в керам≥чному посуд≥ в холодильнику на 1-2 години. ѕриймати т≥льки в розведеному вигл€д≥ 1: 3.

ћоркв€ний с≥к також маЇ своњ правила прийому. ўоб отримати з нього не т≥льки бета-каротин, а й в≥там≥н ј, не забудьте перед вживанн€м додати в нього вершки або к≥лька крапель будь-€кого рослинного масла. ∆ир допомагаЇ переходу бета-каротину в активну форму в≥там≥ну ј.

√ранатовий с≥к краще пити через трубочку, так €к в≥н здатний зм≥нить кол≥р зуб≥в.

3. „и ≥снують протипоказанн€ дл€ сок≥в-фреш

“ак, €блучний с≥к може викликати реакц≥ю у людей, що мають алерг≥ю на пилок весн€них дерев, зокрема на березу. ÷е може про€витис€ свербл€чкою в област≥ очей, носа, бол€ми в област≥ шлунка. ” цьому випадку про соку, на жаль, доведетьс€ в≥дмовитис€.

“оматний ≥ бур€ковий с≥к можуть спровокувати цистит у ж≥нок, схильних до утворенн€ камен≥в в нирках. “ака ж реакц≥€ можлива при пост≥йному прийом≥ сок≥в, багатих в≥там≥ном — - апельсинового, овочевого з вм≥стом соку болгарського перцю. √рейпфрутовий с≥к може порушувати д≥ю де€ких л≥к≥в, так €к в≥н багатий фуранокумар≥нов ≥ флавоноњдами, €к≥ блокують роботу печ≥нкового ферменту. ¬ результат≥ концентрац≥€ л≥к≥в залишаЇтьс€ високою занадто довго, що може негативно позначитис€ на здоров'њ.

4. Ќе сл≥д зм≥шувати б≥льше трьох ≥нгред≥Їнт≥в

«м≥шувати соки можна ≥ корисно, ≥ нав≥ть овочев≥ ≥ фруктов≥. ќднак буде м≥н≥мум корист≥, €кщо зм≥шати в≥дразу б≥льше трьох вид≥в соку.

5. ѕриймати фреш-соки треба за розкладом

–ежим прийому в≥там≥нного соку такий: фреш вживають в коротких пром≥жках м≥ж основними прийомами њж≥ або €к десерт. Ѕ≥льш н≥ж два рази на день пити св≥жовичавлений с≥к не сл≥д.17.03.2022