яка звичка прискорюЇ стар≥нн€?
яка звичка прискорюЇ стар≥нн€?
яка звичка прискорюЇ стар≥нн€?

«доров'€ людини багато в чому залежить в≥д способу житт€ ≥ звичок. як в≥домо, шк≥длив≥ звички негативно позначаютьс€ на самопочутт≥ ≥ тривалост≥ житт€. Ќещодавно медики встановили звички, €к≥ найб≥льше скорочують житт€ людини.

¬и€вл€Їтьс€, люди похилого в≥ку, €к≥ б≥льшу частину часу провод€ть в сид€чому положенн≥, стар≥ють ≥стотно швидше в пор≥вн€нн≥ з≥ своњми активними однол≥тками.

—постереженн€ за 1500 пенс≥онерами показали, що люди, €к≥ дотримуютьс€ сид€чого способу житт€, провод€ть б≥льше 10 годин на день в сид€чому положенн≥ ≥ витрачають на пом≥рну ф≥зичну активн≥сть менше 40 хвилин щодн€, в середньому на 8 рок≥в старше за св≥й б≥олог≥чний в≥к. ¬чен≥ з'€сували, що у таких людей б≥льш коротк≥ т≥лом≥ри - захисн≥ к≥нц≥ хромосом, €к≥ захищають њх в≥д руйнуванн€. ”же в≥домо, що довжина т≥лом≥р≥в може дати ≥нформац≥ю про швидк≥сть стар≥нн€ людини.

¬ результат≥ досл≥джень вчен≥ довели, що люд€м похилого в≥ку необх≥дний б≥льш активний спос≥б житт€. ѕенс≥онер≥в необх≥дно спонукати част≥ше вставати з дивана ≥ рухатис€ кожн≥ 20 хвилин. ћедики п≥дкреслюють, що люди не хочуть зрозум≥ти просту ≥стину: €кщо вони сид€ть весь день, то тим самим зводитьс€ нан≥вець весь позитивний ефект ф≥зичних навантажень.

” досл≥дженн≥ брали участь люди в≥д 64 до 95 рок≥в, рухи €ких ф≥ксувалис€ прот€гом семи дн≥в. “акож пенс≥онери в≥дпов≥дали на питанн€ вчених. ƒосл≥дники ще раз довели, що сид€чий спос≥б житт€ призводить до б≥льш швидкого стар≥нн€ кл≥тин. ’ронол≥г≥≥ческ≥й в≥к не завжди зб≥гаЇтьс€ з б≥олог≥чним, а пом≥рн≥ ф≥зичн≥ навантаженн€ в черговий раз ви€вилис€ найкращим ≥нструментом стримуванн€ стар≥нн€.

” м≥ру стар≥нн€, т≥лом≥ри скорочуютьс€, але де€к≥ фактори, так≥ €к неправильний спос≥б житт€, ожир≥нн€, кур≥нн€, можуть прискорити цей процес. ”корочен≥ теломери пов'€зан≥ з серцево-судинними захворюванн€ми, д≥абетом ≥ основними видами зло€к≥сних пухлин.

Ѕ≥льше рухайтес€, залишайтес€ молодими ≥ здоровими!21.02.2022