Ѕатьки-курц≥ п≥дривають здоров'€ д≥тей ще до народженн€
Ѕатьки-курц≥ п≥дривають здоров'€ д≥тей ще до народженн€
Ѕатьки-курц≥ п≥дривають здоров'€ д≥тей ще до народженн€

якщо ви вир≥шили народити дитину, подумайте про своњ шк≥длив≥ звички. якщо чолов≥к курив до зачатт€, то ≥снуЇ висока ймов≥рн≥сть пошкодженн€ генетичного матер≥алу у його д≥тей, що в насл≥док може призвести до розвитку важких захворювань.

Ѕританськ≥ вчен≥ медики провели досл≥дженн€, в ход≥ €кого проанал≥зували б≥омаркери ƒЌ . ÷е допомогло оц≥нити генетичн≥ зм≥ни в батьк≥вськ≥й ƒЌ  ≥ сперм≥ в пер≥од, що передуЇ зачатт€.  р≥м того, досл≥джувалас€ кров матер≥ ≥ пуповинна кров.

Ќа наступному етап≥ досл≥дженн€ вс≥ с≥м'њ попросили заповнити анкети, присв€чен≥ способу житт€, фактор≥в навколишнього середовища та роду д≥€льност≥ респондент≥в.  омплексний анал≥з ви€вив роль зовн≥шнього впливу до зачатт€ ≥ п≥д час ваг≥тност≥ в генетичн≥ зм≥ни у д≥тей.

«а словами вчених, кл≥тини сперматозоњда розвиваютьс€ три м≥с€ц≥, а тому чолов≥кам краще в≥дмовитис€ в≥д кур≥нн€ до зачатт€, €кщо вони вир≥шили поповнити с≥мейство. ¬и€вл€Їтьс€, що передаютьс€ генетичн≥ зм≥ни, здатн≥ зб≥льшити ймов≥рн≥сть розвитку дит€чоњ лейкем≥њ ≥ р€ду генетичних в≥дхилень.26.03.2022