9 причин здутт€ живота
9 причин здутт€ живота

«дутт€ живота - р≥ч неприЇмна ≥ незручна, а також може бути ≥ небезпечним симптомом.

¬чен≥ назвали дев'€ть причин, через €к≥ може в≥дбуватис€ здутт€.

1. Ђ¬≥тр€на пасткаї

ќсобливо часто таке в≥дбуваЇтьс€ в новор≥чн≥ св€та. –€сна жирна њжа при перетравленн≥ провокуЇ утворенн€ газ≥в, €к≥, розширюючись, тиснуть на ст≥нки шлунка.

2. Ќепереносим≥сть лактози

” людей з≥ надчутлив≥стю до лактози част≥ше ≥нших спостер≥гаЇтьс€ здутт€ живота, нудота, метеоризм. ÷≥ €вища провокуЇ цукор, що м≥ститьс€ в молочних продуктах. Ќайчаст≥ше непереносим≥сть лактози Ї генетичним фактором. ” цьому випадку в орган≥зм≥ не виробл€Їтьс€ достатн€ к≥льк≥сть лактази - ферменту, €кий допомагаЇ розщеплювати ≥ перетравлювати лактозу.

3. –€сне споживанн€ мучного

ƒе€к≥ люди страждають проблемами травленн€, пов'€заними з≥ складним б≥лком (глютеном), €кий входить до складу злакових культур. јбсолютна непереносим≥сть глютену спостер≥гаЇтьс€ лише у 6% населенн€, але зловживати борошн€ними виробами не потр≥бно н≥кому.

4. √≥пербактер≥оз

¬исокий р≥вень бактер≥й в шлунково-кишковому тракт≥ також може викликати здутт€. ѕ≥двищена концентрац≥€ бактер≥й може бути спровокована вживанн€м антиб≥отик≥в, поганим травленн€м, запаленн€м шлунково-кишкового тракту. «вичайно, ≥снують бактер≥њ, корисн≥ дл€ процесу травленн€, але синдром посиленоњ бактер≥ального росту в тонкому кишечнику спричинен≥ м≥кроорган≥змами, €к≥ перешкоджають переварюванню њж≥ ≥ дратують слизову шлунка.

5. Ћ≥ки

ƒе€к≥ л≥ки здатн≥ викликати здутт€ живота ≥ загазован≥сть кишечника. —еред таких л≥к≥в асп≥рин ≥ антациди.

6. —индром роздратованого кишечника

÷е поширене хрон≥чне захворюванн€, €ке часто викликаЇ запори, д≥арею ≥ нав≥ть судоми. ƒосл≥дники в≥дзначають, що з незрозум≥лих причин цього захворюванн€ част≥ше схильн≥ ж≥нки. —имптоми захворюванн€ можуть про€вл€тис€ в≥д к≥лькох дн≥в до к≥лькох м≥с€ц≥в. якщо дискомфорт турбуЇ б≥льше трьох тижн≥в, необх≥дна консультац≥€ л≥кар€, щоб виключити б≥льш небезпечне захворюванн€.

7. Ќизька кислотн≥сть

«нижений вм≥ст кислоти в шлунковому соку веде до того, що њжа погано перетравлюЇтьс€, що викликаЇ кишковий дисбаланс ≥ здутт€ живота.

8. ћенструац≥€

Ѕагато ж≥нок страждають в≥д здутт€ живота перед ≥ п≥д час меструац≥й. ” всьому винен п≥двищений р≥вень естрогену. ÷ей гормон впливаЇ на слизову матки таким чином, що њњ ст≥нки товщають.

9. —тар≥нн€

” л≥тньому в≥ц≥ у багатьох людей л≥кар≥ в≥дзначають утворенн€ дивертикул на ст≥нках кишечника. ¬чен≥ п≥драхували, що до 80 рок≥в вони Ї в на€вност≥ у 50% людей. ўоб попередити утворенн€ дивертикул, нелобход≥мо в њжу вживати б≥льше продукт≥в з високим вм≥стом кл≥тковини.