„им харчуватис€, щоб не допустити недоумства?
„им харчуватис€, щоб не допустити недоумства?
„им харчуватис€, щоб не допустити недоумства?

ƒеменц≥€ - складне захворюванн€, €ке представл€Ї сукупн≥сть р≥зних хвороб з р≥зними причинами ≥ механ≥змами розвитку. јле вс≥ види деменц≥њ мають Їдину сп≥льну ознаку: це придбане прогресуюче слабоумство, що приводить до повноњ втрати пам'€т≥, мисленн€, практичних навичок, мовленн€ ≥ вол≥.

ћедицина пропонуЇ безл≥ч метод≥в л≥куванн€ деменц≥њ, але, €к то кажуть, краще не л≥кувати, а попередити.

«низити ризик розвитку порушенн€ процес≥в мозковоњ д≥€льност≥ допоможуть де€к≥ продукти харчуванн€. ¬чен≥ встановили, що морква, капуста кал≥ ≥ солодка картопл€ запоб≥гають розвитку недоумства в старост≥. ѕо€снюЇтьс€ це сполуками, €к≥ м≥ст€тьс€ в цих продуктах, €к≥ дають продуктам €скравий кол≥р. —аме вони позитивно впливають на мозок людини.

÷≥ речовини називаютьс€ каротиноњди. ƒосл≥дженн€ показали, €кщо даних сполук в орган≥зм≥ багато, то людина краще справл€Їтьс€ c завданн€ми на пам'€ть ≥ ор≥Їнтац≥ю.

—п≥вроб≥тники ун≥верситету ƒжордж≥њ заф≥ксували активн≥сть мозку б≥льше 40 чолов≥к у в≥ц≥ 65-86 рок≥в, коли њм необход≥мо було згадати пару сл≥в, завчених ран≥ше. ¬и€вилос€, що люд€м, з п≥двищеною концентрац≥Їю лютењну ≥ зеаксантину не було потр≥бно особливо напружувати мозок дл€ виконанн€ завданн€, так €к було зад≥€но не так багато мозкових ресурс≥в, про що говорила нейронна активн≥сть. јле особи з низькою концентрац≥ею покладалис€ на р≥зн≥ частини мозку ≥ в ц≥лому демонстрували п≥двищену активн≥сть мозку, намагаючись впоратис€ ≥з завданн€м.05.05.2022