”роки ф≥зкультури не р€тують?
”роки ф≥зкультури не р€тують?
”роки ф≥зкультури не р€тують?

ѕро те, що комп'ютери ≥ р≥зн≥ сучасн≥ гаджети позбавл€ють наших д≥тей здоров'€, в≥домо вс≥м. як довело одне з недавн≥х досл≥джень, у д≥тей, €к≥ провод€ть багато часу б≥л€ телев≥зора або комп'ютера, ймов≥рн≥сть з≥ткнутис€ з порушенн€м моторноњ координац≥њ в 9 раз≥в вище, н≥ж у њхн≥х активних однол≥тк≥в.

¬ рамках досл≥дженн€ португальськ≥ вчен≥ прийшли до висновку, що в≥дв≥дуванн€ лише урок≥в ф≥зкультури в школ≥, на жаль, не усуваЇ викликаного сид€чим способом житт€ негативного ефекту на основн≥ координац≥йн≥ навички, необх≥дн≥ дл€ ход≥нн€, киданн€ ≥ хапанн€.

¬≥домо, що саме ц≥ три навички лежать в основ≥ ≥нших, б≥льш складних рух≥в. —аме дитинство Ї тим найважлив≥шим пер≥одом у розвитку навичок координац≥њ рух≥в, €к≥ лежать в основ≥ здоров'€ ≥ гарного самопочутт€. ‘ах≥вц≥ стверджують, що сид€чий спос≥б житт€ накладаЇ на ц≥ навички негативний ефект, €кий пог≥ршуЇ ф≥зичну форму, знижуЇ самооц≥нку ≥ усп≥шн≥сть в школ≥, призводить до ожир≥нн€.

Ќа думку експерт≥в, результати досл≥дженн€ п≥дкреслюють важлив≥сть обмеженн€ часу, €кий дитина проводить в сид€чому положенн≥, ≥ в≥дпов≥дно вказують на негайну потребу в п≥двищенн≥ њњ ф≥зичноњ активност≥.10.05.2022