як розвиваЇтьс€ з≥р у новонароджених?
як розвиваЇтьс€ з≥р у новонароджених?
як розвиваЇтьс€ з≥р у новонароджених?

«≥р маЇ величезне значенн€ в житт≥ людини. « поганим зором людин≥ недоступно багато вид≥в д≥€льност≥, а тому житт€ втрачаЇ своњ фарби.

—аме тому батьки повинн≥ в≥дразу п≥сл€ народженн€ малюка спостер≥гати, €к розвиваЇтьс€ його з≥р. «вичайно, про повноц≥нний з≥р в≥дразу говорити не доводитьс€, тому що у новонароджених гострота зору в тис€чу раз≥в менше, н≥ж у дорослих. јле новонароджен≥ д≥ти здатн≥ розр≥зн€ти св≥тло ≥ т≥нь. “акий стан речей абсолютно номальний, адже вс≥ органи ≥ системи його орган≥зму чекаЇ довгий шл€х розвитку.

ƒе€ких молодих батьк≥в хвилюЇ питанн€, чи д≥йсно њхн≥ малюки бачать все догори ногами? ¬≥дпов≥дно до закон≥в оптики зображенн€ на с≥тк≥вц≥ д≥йсно перевернуто, але дитина все одно не сприймаЇ його, так €к у нењ ще не розвинений зоровий анал≥затор.

ќсь ≥ виходить, що наш≥ улюблен≥ д≥ти живуть у св≥т≥ т≥ней перш≥ м≥с€ць-два, а ≥нод≥ ≥ три.  оли дитина почне хапати предмети ручками, можна говорити про розвиток предметного зору, пов'€заного з центральною областю с≥тк≥вки. ÷€ ж область в≥дпов≥дальна за кольоровий з≥р, переважно за жовту ≥ червону частини спектра. “ому ≥ перш≥ ≥грашки краще вибирати червоно-жовт≥.

” новонароджених малюк≥в часто оч≥ кос€ть, але в основному це обумовлено тим, що вони ще не вм≥ють керувати своњми очима. јле щоб ви зайвий раз не хвилювалис€, покаж≥ть малюка окул≥ста. ” перший р≥к житт€ окул≥ст повинен трич≥ огл€нути дитину: на м≥с€ць, в три м≥с€ц≥ ≥ в р≥к.

” б≥льшост≥ випадк≥в дит€ч≥ хвороби очей л≥куютьс€ досить легко. √оловне - вчасно звернутис€ до фах≥вц€. „им ран≥ше почати л≥куванн€, тим ефективн≥ше воно буде.12.05.2022