„и необх≥дна операц≥€ при апендицит≥?
„и необх≥дна операц≥€ при апендицит≥?
„и необх≥дна операц≥€ при апендицит≥?

јпендицит - запаленн€ червопод≥бного в≥дростка сл≥поњ кишки - апендикса. ” б≥льшост≥ випадк≥в гостре запаленн€ вимагаЇ х≥рург≥чного втручанн€. ќднак нове досл≥дженн€ показало, що в багатьох випадках л≥карськ≥ препарати ви€вл€ютьс€ не менш ефективними в боротьб≥ з апендицитом, н≥ж звична операц≥€.

¬чен≥ тепер припускають перегл€нути п≥дх≥д до л≥куванн€ гострого апендициту, зам≥нивши операц≥ю л≥куванн€м антиб≥отик≥в, коли це доц≥льно.

‘ах≥вц≥ стверджують, що дл€ людей, €к≥ страждають в≥д гострого апендициту без ускладнень, антиб≥отики можуть бути б≥льш розумною альтернативою. ’оча 20% пац≥Їнтам, €к≥ л≥куютьс€ антиб≥отиками, все одно потр≥бна врешт≥-решт операц≥€ з видаленн€ апендикса.

ƒосл≥дники провели анал≥з ц≥лого р€ду роб≥т за участю сотень пац≥Їнт≥в, щоб з'€сувати, чи Ї операц≥€ необх≥дн≥стю при гострому апендицит≥. –езультат анал≥зу показав, що пац≥Їнтам без ускладнень, €к≥ знаход€тьс€ п≥д пост≥йним нагл€дом, в б≥льшост≥ випадк≥в операц≥€ не потр≥бна. Ћ≥куванн€ антиб≥отиками не т≥льки усп≥шно боретьс€ з запаленн€м, але також скорочуЇ пер≥од перебуванн€ пац≥Їнта в л≥карн≥.

Ќов≥ методи д≥агностики апендициту дозвол€ють без побоюванн€ спостер≥гати за хворим, даючи йому антиб≥отики, €кщо в≥дсутн≥ ускладненн€, або д≥агноз не п≥дтверджено. јле пац≥Їнтам з ознаками перфорац≥њ або перитон≥ту терм≥ново потр≥бна операц≥€.


17.05.2022