ўо робить еволюц≥€ з нашим IQ?
ўо робить еволюц≥€ з нашим IQ?

≈волюц≥€ людини призвела до величезних зм≥н зовн≥шнього св≥ту, природи. ўо дал≥ чекати планет≥ в≥д людськоњ д≥€льност≥ ≥ зростаючого ≥нтелекту? јле тут вчен≥-психологи посп≥шають в≥дзначити, що зростанн€ коеф≥ц≥Їнта ≥нтелекту у сучасних людей зупинилос€. ѕсихолог ƒжеймс ‘л≥нн, €кий ран≥ше в≥дкрив поступове стаб≥льне зб≥льшенн€ середнього показника IQ з року в р≥к, за€вив, що пом≥чена ним тепер тенденц≥€ зовс≥м не говорить про те, що людство почало туп≥ти. ‘л≥нн по€снив, що люди дос€гли певноњ меж≥ розумового розвитку.

¬чений вважаЇ, що наступним етапом розвитку стане пол≥пшенн€ ≥нших функц≥й, наприклад, - в≥дд≥ли мозку, що в≥дпов≥дають за вивченн€ ≥ноземних мов або Ђсп≥впереживанн€ї. —ам вчений визнаЇ, що вченн€ в област≥ ≥нтелекту довгий час були спр€мован≥ в неправильне русло.

‘л≥нн п≥дкреслюЇ, що важлив≥ не питанн€ Ђ—таЇмо ми розумн≥ш≥?ї або Ђ„и будуть наш≥ д≥ти розумн≥ш≥ за нас?ї. ¬ченим варто було б задатис€ питанн€м Ђ„и пол≥пшилис€ когн≥тивн≥ навички?ї ≤ в≥дпов≥дь на це питанн€ була бпозитивною. “акож вчений зазначив, що жител≥ јмерики дос≥ демонструють тенденц≥ю до зб≥льшенн€ IQ, а ось у скандинав≥в дане зростанн€ зупинилос€.20.05.2022