Ѕактер≥њ - жител≥ людського орган≥зму
Ѕактер≥њ - жител≥ людського орган≥зму
Ѕактер≥њ - жител≥ людського орган≥зму

“ема бактер≥й надзвичайно попул€рна в сучасн≥й медицин≥. —учасн≥ вчен≥ вже точно встановили, що людський орган≥зм живе в т≥сному сп≥вмешканн≥ з р≥зними бактер≥€ми.

”середин≥ кожного з нас живуть м≥льйони живих орган≥зм≥в, подобаЇтьс€ нам це чи н≥. ¬они заселили майже кожен наш орган, але найб≥льше њх в кишечнику. якби нам вдалос€ вит€гти бактер≥њ з нашого орган≥зму, то њх ви€вилос€ б не менше одного л≥тра! Ќа кожну кл≥тину нашого орган≥зму припадаЇ 10 бактер≥й. ¬они не поглинають нас лише з т≥Їњ причини, що кл≥тини бактер≥й набагато менше людських.

јле вчен≥ н≥€к не можуть прийти до Їдиноњ думки: корисн≥ бактер≥њ дл€ орган≥зму людини або, навпаки, шк≥длив≥. –озгл€даютьс€ особливост≥ складу ≥ роль кишкових бактер≥й в п≥дтримц≥ стану здоров'€. “акож обговорюЇтьс€ коректн≥сть застосуванн€ терм≥на Ђдисбактер≥озї в кл≥н≥чн≥й практиц≥.

—учасн≥ вченн€ в бактер≥олог≥њ основну роль в п≥дтримц≥ нормального ф≥з≥олог≥чного стану м≥крофлори орган≥зму в≥двод€ть бактер≥€м с≥мейства Lactobacillus ≥ Bifidobacteria. ¬они позитивно впливають на процеси, що в≥дбуваютьс€ в кишечнику ≥ беруть участь в утворенн≥ жирних кислот. ѕри на€вност≥ цих кислот гальмуЇтьс€ розвиток умовно-патогенних штам≥в, що спри€ють процесам гнитт€.

—ьогодн≥шн€ медицина ≥ фармаколог≥€ по-новому намагаютьс€ подивитис€ на св≥т бактер≥й ≥ використовувати њх з користю дл€ людини.


18.12.2016