„ому зб≥льшуютьс€ л≥мфовузли?
„ому зб≥льшуютьс€ л≥мфовузли?
„ому зб≥льшуютьс€ л≥мфовузли?

«апален≥ л≥мфовузли Ї симптомом багатьох захворювань, в тому числ≥ ≥ досить серйозних.

Ћ≥мфовузли - це основн≥ складов≥ частини л≥мфатичноњ системи людини, що в≥дпов≥дають за продикуванн€ ≥мунних кл≥тин. ÷≥ ≥мунн≥ кл≥тини нейтрал≥зують в≥руси, що проникають в орган≥зм людини ≥з зовн≥шнього середовища.

ќсобливо часто зб≥льшуютьс€ л≥мфовузли, розташован≥ на шињ. ¬они в≥дпов≥дають за процеси, що прот≥кають в м'€ких тканинах шињ та обличч€, в рот≥, вухах, а тому найпоширен≥шими причинами њх запаленн€ Ї:

  • ≥нфекц≥йн≥ захворюванн€, що вражають дихальн≥ шл€хи ≥ порожнину рота: √–¬≤, тонзил≥т, в≥тр€нка, отит, стоматит ≥ т. д .;

  • порушенн€ роботи ≥мун≥тету - велика к≥льк≥сть патогенних кл≥тин в орган≥зм≥ може бути пов'€зано з недол≥кованими хворобами, переохолодженн€м, деф≥цитом в≥там≥н≥в, стресом;

  • переродженн€ л≥мфоклеток в онко;

  • випадков≥ механ≥ческ≥н пошкодженн€ ≥ травми власне л≥мфатичного вузла або тканини навколо нього;

  • ≥нод≥ л≥мфовузли на шињ зб≥льшуютьс€ в результат≥ порушенн€ обм≥ну веществболезн≥ щитовидноњ залози, алерг≥њ, хрон≥чного алкогол≥зму.

Ћ≥куванн€ запаленн€ л≥мфовузл≥в

¬ першу чергу необх≥дно з'€сувати причину запаленн€. јдже часто так л≥мфовузли реагують на ≥нш≥ хвороби.  орисно буде провести заходи по зм≥цненню ≥мун≥тету, щоб в≥н краще реагував на захворюванн€ ≥нфекц≥йного характеру.

јле л≥куванн€ саме л≥мфатичних вузл≥в призначаЇтьс€ за умови захворюванн€ сполучних тканин. ѕри цьому може бути призначена ульрависокочастотна€ терап≥€ (”¬„).

ѕротизапальн≥ препарати приймаютьс€ т≥льки за призначенн€м л≥кар€. јнтиб≥отики призначаютьс€ т≥льки в тому випадку, €кщо хвороба виникла через потрапл€нн€ в орган≥зм бактер≥альноњ ≥нфекц≥њ ≥ €кщо Ї гн≥йн≥ ускладненн€. якщо ускладненн€ дуже велик≥, то ймов≥рно х≥рург≥чне втручанн€.

” д≥тей в≥ком 5-7 рок≥в досить часто буваЇ запаленн€ л≥мфовузл≥в на шињ. ÷е пов'€зано з тим, що л≥мфатична система ще не до к≥нц€ сформована, а тому функц≥ю бар'Їру виконуЇ не в повн≥й м≥р≥. ” той же час зб≥льшенн€ л≥мфовузл≥в означаЇ боротьбу дит€чого орган≥зму ≥з збудниками ≥нфекц≥€ми.

Ћ≥мфатичн≥ вузли на шињ - це свого роду природне в≥ддзеркаленн€ стану нашого здоров'€. «алишати без уваги факт њх зб≥льшенн€ не можна, але ≥ пан≥кувати не варто. Ќеобх≥дно здати вс≥ анал≥зи ≥ встановити точний д≥агноз.11.12.2016