яким повинен бути рац≥он г≥пертон≥ка?
яким повинен бути рац≥он г≥пертон≥ка?
яким повинен бути рац≥он г≥пертон≥ка?

√≥пертон≥€ - одне з найпоширен≥ших захворювань сучасност≥. ѕ≥двищений артер≥альний тиск часто ви€вл€Їтьс€ причиною ≥нсульт≥в, ≥нфаркт≥в, серцевих напад≥в, а тому завданн€ л≥кар≥в - знайти спос≥б регулювати тиск.

јмериканськ≥ досл≥дники в рамках широкомасштабного експерименту з перев≥рки впливу д≥Їти на п≥двищенн€ тиску, встановили, що зм≥на рац≥ону веде до ≥стотного зниженн€ артер≥ального тиску.

¬ меню людини, €ка страждаЇ на г≥пертон≥ю, обов'€зково маЇ входити к≥лька порц≥й овоч≥в ≥ фрукт≥в, а також 2-3 порц≥њ нежирних молочних продукт≥в.  ≥льк≥сть споживаного жиру варто обмежити на 25% загальноњ калор≥йност≥ рац≥ону.

 р≥м того, попередити г≥пертенз≥ю допоможе включенн€ в рац≥он де€ких певних вид≥в њж≥. “ак, встановлено, що дуже важлив≥ продукти з вм≥стом кал≥ю. ќдн≥ з визнаних л≥дер≥в за к≥льк≥стю кал≥ю - банани. ѓсти њх можна щодн€, ≥ на сн≥данок, ≥ на об≥д, ≥ на вечерю. “акож багата кал≥Їм картопл€ (краще в мундир≥), сухофрукти (родзинки, чорнослив, курага, ф≥н≥ки), гарбуз, шпинат.

¬≥д п≥двищеного артер≥ального тиску захист€ть також магн≥й ≥ фол≥Їва кислота. ѕродукти, багат≥ магн≥ем - рис, геркулес, картопл€, квасол€, йогурти, банани, риба. ј ось р≥вень фол≥Ївоњ кислоти можна п≥дн€ти, вживаючи зелен≥ листов≥ овоч≥, бобов≥, печ≥нка.


09.12.2016