„и вс≥м потр≥бен дезодорант?
„и вс≥м потр≥бен дезодорант?
„и вс≥м потр≥бен дезодорант?

—оц≥ально-культурн≥ норми виробили в повед≥нц≥ людини чимало звичок, наприклад таких €к чистити зуби, голитис€, користуватис€ дезодорантом. « одного боку, це допомагаЇ людин≥ п≥дтримувати г≥г≥Їну, але з ≥ншого, вчен≥ попереджають не переборщити з таким догл€дом. “ак, де€ким люд€м, €к ви€вилос€, дезодорант, €кий р€туЇ в≥д запаху поту, взагал≥ не потр≥бен.

¬ ход≥ досл≥джень вчен≥ встановили, що 75% людей користуютьс€ антиперсп≥рантами нав≥ть €кщо у них в≥дсутн≥й неприЇмний запах в област≥ пахв, просто за звичкою ≥ переконанн€м в тому, що так треба. јле у де€ких людей в≥дсутн≥сть запаху поту обумовлено на€вн≥стю певного гена (ABCC11).

” досл≥дженн≥ вз€ли участь ж≥нки, що народили, з €ких т≥льки 2% пощастило мати цей ген.

¬чен≥ встановили, що завд€ки певному генотипу у де€ких людей взагал≥ н≥коли не виникаЇ запах поту в пахвов≥й западин≥ ≥ св≥домо чи п≥дсв≥домо вони про це здогадуютьс€, але все одно застосовують антиперсп≥ранти.

 р≥м на€вност≥ гена досл≥дники також враховували в≥к, соц≥альний стан ≥ загальн≥ правила особистоњ г≥г≥Їни в с≥м'њ. јле статистичн≥ дан≥ показали, що вплив гена сильн≥ше даних фактор≥в.

Ѕ≥льш ранн≥ досл≥дженн€ показали взаЇмозв'€зок м≥ж вар≥ац≥Їю гена ABCC11 ≥ запахом поту, €кий викликаЇ життЇд≥€льн≥сть бактер≥й, а також активн≥стю гена ABCC11.

ўоб д≥знатис€, чи Ї ви щасливим володарем цього гена, можна пройти спец≥альний тест. јле Ї б≥льш простий вар≥ант - у нос≥њв гена б≥льш суха вушна с≥рка.

“аким чином, €кщо ви ви€вили, що не вид≥л€Їте неприЇмний запах поту нав≥ть у жахливу спеку або при ≥нтенсивних ф≥зичних навантаженн€х, то краще в≥дмовтес€ в≥д зайвого х≥м≥чного впливу на орган≥зм у вигл€д≥ дезодорант≥в.


29.11.2016