¬ажкий рюкзак школ€ра - удар по м'€зах ≥ нервах
¬ажкий рюкзак школ€ра - удар по м'€зах ≥ нервах
¬ажкий рюкзак школ€ра - удар по м'€зах ≥ нервах

¬ажкий ранець за спиною - дол€ б≥льшост≥ школ€р≥в. ¬ага шк≥льного рюкзака дос€гаЇ 5 кг ≥ б≥льше. ‘ах≥вц≥ вже давно тверд€ть про шкоду такого вантажу на здоров'€ д≥тей, а особливо п≥ддаЇтьс€ деформац≥њ хребет.

“акож вчен≥ встановили, що пор€д з≥ скол≥озом у д≥тей раннього шк≥льного в≥ку може розвиватис€ ушкодженн€ нерв≥в ≥ м'€з≥в, що може стимулювати розлади довгострокового характеру.

¬ ход≥ досл≥джень вчен≥ з ≤зрањлю встановили, що нос≥нн€ рюкзак≥в вагою б≥льше 4 кг здатне на 60% зб≥льшити ризик утворенн€ м≥кропошкодженн€ нервових зак≥нчень ≥ на 85% ризик пошкодженн€ м'€з≥в.

÷е може привести до того, що нервов≥ зак≥нченн€ позбудутьс€ неаби€коњ частки чутливост≥, в результат≥ чого сигнали в≥д мозку до рук, в першу чергу до пальц≥в, будуть проходити пов≥льно. ƒаний процес негативно позначитьс€ на ф≥зичн≥й форм≥ дитини, призведе до виснаженн€ м'€зового каркаса ≥ ≥стотно знизить спритн≥сть.

Ќайг≥рша ситуац≥€ була саме з пальц€ми. ƒ≥ти, €к≥ мали важк≥ рюкзаки, в рамках даного досл≥дженн€, зазнавали труднощ≥в у малюванн≥ та письм≥ ≥ практично завжди мали поганий почерк.

‘ах≥вц≥ в≥дзначили, що у дорослих нос≥нн€ т€жкост≥ на спин≥ про€вл€ютьс€ в менш≥й ступен≥, але також Ї. ≈ксперти п≥дкреслюють, що д≥ти не повинн≥ носити рюкзаки, вага €ких перевищуЇ 10% њх маси т≥ла. ј в ≥деал≥ вони повинн≥ бути нав≥ть легше.

Ќа жаль, сучасн≥ осв≥тн≥ установи ≥гнорують дан≥ рекомендац≥њ, ≥ б≥льш≥сть школ€р≥в нос€ть за спинами важк≥ рюкзаки, чим псують своЇ здоров'€.


23.11.2016