як не потрапити в пастку залежност≥?
як не потрапити в пастку залежност≥?
 як не потрапити в пастку залежност≥?

«алежн≥сть - це хвороблива прихильн≥сть до чого-небудь, коли житт€ здаЇтьс€ неможливим без цього. Ѕ≥льш≥сть людей вважають себе ц≥лком адекватними, тверезомисл€чими, але перед залежн≥стю все стають р≥вн≥. ѕри цьому кайдани ми над€гаЇмо на себе сам≥, хоч часто неусв≥домлено.

„ому людина стаЇ залежною? ѕсихологи визначили причину кожноњ залежност≥: солодощ≥ њд€ть, бо не вистачаЇ тепла ≥ ласки, алкоголь вживають, тому що голова тр≥щить в≥д нереал≥зованих план≥в, а сексу на сторон≥ хочетьс€, тому що немаЇ нових в≥дчутт≥в. јле прибравши вс≥ залежност≥, житт€ взагал≥ перетворюЇтьс€ в чорну д≥ру. «найом≥ в≥дчутт€ дл€ багатьох ... залежних. ѕрагнучи до щаст€, людина не набуваЇ його, а зам≥нюЇ. ўаст€ - це коли житт€ в рад≥сть кожноњ мит≥, а не т≥льки п≥д кайфом з≥ перем≥нним усп≥хом.

ѕозбутис€ залежност≥ непросто, але це не означаЇ, що занурюватис€ треба в нењ все глибше. «розум≥вши причину, можна роз≥рвати це зачароване коло ≥ отримувати задоволенн€ в≥д житт€, хоч це ≥ вимагатиме певних зусиль.

¬ ход≥ недавн≥х досл≥джень американськ≥ вчен≥ встановили, що залежн≥сть - це хрон≥чне захворюванн€ мозку. ¬ першу чергу, це стосуЇтьс€ залежност≥ в≥д алкоголю, наркотик≥в, азартних ≥гор ≥ неконтрольованоњ т€ги до њж≥.

¬чен≥ встановили, що суть проблеми наркозалежност≥ - в мозков≥й патолог≥њ, €ка збер≥гаЇтьс€ ще довг≥ роки нав≥ть п≥сл€ вживанн€ наркотик≥в. ” мозку в≥дбуваЇтьс€ складна взаЇмод≥€ емоц≥йних, когн≥тивних ≥ повед≥нкових схем. Ќа цей процес також впливаЇ генетика, в≥к та ≥нш≥ фактори. ¬≥домо, що швидше розвиваЇтьс€ залежн≥сть у тих, хто почав вживати алкоголь або наркотики в п≥дл≥тковому в≥ц≥, так €к у п≥дл≥тк≥в ще не розвинен≥ лобн≥ дол≥, що допомагають контролювати повед≥нку. ј €кщо алкоголь або наркотики вживають, щоб зн€ти стрес, то в г≥поталамус≥ встановлюЇтьс€ зв'€зок м≥ж њх прийомом ≥ отриманн€м задоволенн€.

÷е ще раз нагадуЇ ≥ фах≥вц€м, ≥ самим залежним люд€м, що позбутис€ в≥д проблеми допоможе повне усв≥домленн€ причини њњ виникненн€. ќдне т≥льки бажанн€ позбутис€ залежност≥ здатне зм≥нити житт€ на краще. Ќайскладн≥ше на цьому шл€ху - захот≥ти!


11.11.2016