„ому п≥дл≥ткам протипоказаний кофењн?
„ому п≥дл≥ткам протипоказаний кофењн?
 „ому п≥дл≥ткам протипоказаний кофењн?

Ѕагато п≥дл≥тк≥в, щоб здаватис€ старшими, привчають себе до вживанн€ кави або попул€рних сьогодн≥ енергетичних напоњв. јле л≥кар≥ попереджають, що така пристрасть може погано зак≥нчитьс€ дл€ дит€чоњ псих≥ки.

Ќебезпека кофењну, головного складового кави, в тому, що в≥н позбавл€Ї п≥дл≥тк≥в м≥цного сну. ј €кщо на даний час житт€ мозок не буде повноц≥нного розвиватис€, це може загрожувати шизофрен≥ю, тривожн≥стю, наркоман≥Їю ≥ розладом особистост≥.

ѕо€снюЇтьс€ це тим, що в п≥дл≥тковому в≥ц≥ видал€ютьс€ непотр≥бн≥ нейронн≥ з'Їднанн€ - синапси. —он необх≥дний дл€ правильного прот≥канн€ даного процесу. јле 300-400 мг кофењну (4 банки енергетик≥в або 3-4 чашки кави) можуть негативно в≥дбитис€ на стан≥ д≥тей ≥ п≥дл≥тк≥в. ¬ одн≥й банц≥ енергетика м≥ститьс€ 80 мг кофењну.

¬чен≥ в≥дзначають, що за останн≥ 30 рок≥в споживанн€ кофењну серед п≥дл≥тк≥в зросло б≥льш н≥ж на 70%.

¬чен≥ провели досл≥дженн€ на мишах, у ход≥ €кого одн≥й груп≥ гризун≥в давали воду з кофењном. ¬ результат≥ ви€вилос€, що ц≥ миш≥ г≥рше спали в пор≥вн€нн≥ з мишами, €к≥ пили просту воду. ¬и€вилос€ також, що у Ђкофењнозалежнихї мишей було б≥льше синапс≥в в мозку, тобто процес видаленн€ сполук прот≥кав аномально.

ƒаними досл≥дженн€ми вчен≥ ще раз нагадали батькам, щоб контролювали прийом кофењну п≥дл≥тками. ÷е допоможе уникнути багатьох проблем в майбутньому.


07.11.2016