„и рад≥ти рум'€ним щ≥чках малюка?
„и рад≥ти рум'€ним щ≥чках малюка?
„и рад≥ти рум'€ним щ≥чках малюка?

Ѕагато рок≥в вважалос€, що €скравий рум'€нець на щ≥чках малюка - ознака здоров'€. јле сьогодн≥ пед≥атри говор€ть, що частий рум'€нець на щ≥чках - не завжди добре.

«вичайно, в еп≥зодичному почервон≥нн≥ щ≥к немаЇ н≥чого страшного. ÷е може бути реакц≥Їю на зовн≥шн≥ подразники (перегр≥в, холод, в≥тер). јле €кщо щ≥чки пост≥йно червон≥, а ще й шорстк≥ - батьки повинн≥ затурбуватис€.

Ќа перших м≥с€ц€х житт€ так може починатис€ д≥атез. ’оча при на€вн≥сть т≥льки цього симптому про сам д≥атез говорити рано. ƒл€ д≥атезу характерна мокнуча шк≥ра - ексудац≥€. ƒаний симптом вже вказуЇ на те, що у дитини формуЇтьс€ дит€ча екзема, €ка часто носить спадковий характер. Ўвидше за все, в роду у дитини зустр≥чалис€ алерг≥€, цукровий д≥абет, пол≥артрити, хвороби щитовидноњ залози або ≥мунноњ системи.

¬т≥м, це не означаЇ, що вс≥ д≥ти з такою спадков≥стю хвор≥тимуть екземою або ≥ншим видом алерг≥њ. «'€витьс€ вона надал≥ чи н≥, багато в чому залежить в≥д повед≥нки мами п≥д час ваг≥тност≥.

ѕричиною алерг≥њ у д≥тей найчаст≥ше бувають продукти харчуванн€. ѕ≥д час ваг≥тност≥ не рекомендуЇтьс€ ж≥нц≥ вживати в њжу продукти, €к≥ вважаютьс€ сильними алергенами - шоколад, гор≥хи, мед, цитрусов≥ ≥ т. п. ’оча в цьому випадку все ≥ндив≥дуально. « фрукт≥в ж≥нкам групи ризику краще уникати винограду ≥ незвичних в наш≥й м≥сцевост≥ троп≥чних плод≥в.

ѕротипоказан≥ дл€ вс≥х будь-€к≥ забарвлен≥ синтетичн≥ напоњ. –озумно потр≥бно ставитис€ ≥ до л≥к≥в ≥ без гостроњ необх≥дност≥ намагатис€ не приймати њх в пер≥од ваг≥тност≥. Ќайб≥льш сильними алергенами серед них Ї антиб≥отики, особливо пен≥цил≥новоњ групи.

ЅуваЇ, що майбутн€ мама не п≥дозрюЇ про свою спадкову схильн≥сть до алерг≥њ. якийсь час њњ орган≥зм усп≥шно справл€Їтьс€ з цим станом ≥ н≥€ких алерг≥й н≥ до, н≥ п≥д час, н≥ п≥сл€ ваг≥тност≥ немаЇ. ѕроте вс≥м в≥домо про незвичайн≥ примхи ваг≥тних ж≥нок. „асто вони виконують њх сл≥по, не замислюючись про насл≥дки - з'њдають апельсини к≥лограмами, втамовують спрагу колою т≥льки тому, що так хочетьс€. ¬ результат≥ дитина в≥дразу п≥сл€ народженн€ починаЇ страждати д≥атезом або нав≥ть екземою.

Ќав≥ть €кщо ж≥нка абсолютно здорова, але њњ дитина в утроб≥ отримуЇ в надлишку алергени, в подальшому в≥д насл≥дк≥в в≥н не захищений, ≥ €к це про€витьс€ ≥ коли в його здоров'њ, д≥знатис€ непросто. “ому п≥д час ваг≥тност≥ ж≥нки повинн≥ особливо ретельно ставитис€ до свого рац≥ону. ј €кщо у немовл€ти перших м≥с€ц≥в ≥ рок≥в житт€ занадто рум'€н≥ щ≥чки тривалий час, необх≥дна консультвц≥€ л≥кар€.


08.11.2016