омп'ютер позбавл€Ї д≥тей зд≥бностей
 омп'ютер позбавл€Ї д≥тей зд≥бностей
  омп'ютер позбавл€Ї д≥тей зд≥бностей

—ьогодн≥ у€вити повноц≥нне житт€ людини без моб≥льних пристроњв практично неможливо. ¬чен≥ вважають великою небезпекою те, що батьки буквально Ђз пелюшокї привчають д≥тей до користуванн€ гаджетами. ѕри цьому все б≥льше число малюк≥в в≥дчуваЇ брак моторних навичок дл€ елементарноњ гри з буд≥вельними кубиками або конструктором через Ђаддикц≥њї (залежност≥, нав'€злив≥ потреби) до смартфон≥в ≥ планшет≥в.

” наш≥ дн≥ 3-4-р≥чн≥ д≥ти запросто управл€ютьс€ з тачскр≥ном, але при цьому в≥дчувають нестачу спритност≥ пальц≥в через багатогодинне проведенн€ часу за планшетом. ¬т≥м розвинена моторика пальц≥в т≥сно пов'€зана з мовленн€м ≥ лог≥кою, що доведено численними досл≥дженн€ми.

¬чител≥ пом≥тили, що багато д≥тей б≥льш старшого в≥ку в≥дчувають велик≥ труднощ≥, щоб здати традиц≥йний письмовий ≥спит, так €к механ≥зми њх пам'€т≥ порушен≥ надлишком використанн€ екранних технолог≥й. ƒл€ вир≥шенн€ ц≥Їњ проблеми вчен≥ закликають батьк≥в обмежити використанн€ гаджет≥в д≥тьми ≥ в≥дключати вечорами ≥ ночами Wi-Fi.

” Ѕритан≥њ в минулому роц≥ був випущений зв≥т, в €кому п≥дкреслюЇтьс€, що стаЇ дедал≥ б≥льше д≥тей, €к≥ потребують терап≥њ компульсивноњ повед≥нки в силу надм≥рного використанн€ ≥нтернету ≥ цифрових пристроњв з самого народженн€. ¬чител≥ в≥дзначають, що коли в клас приход€ть д≥ти, €к≥ напередодн≥ ввечер≥ доп≥зна засид≥лис€ за комп'ютерними ≥грами, њх здатн≥сть до концентрац≥њ уваги дор≥внюЇ нулю. ѕри цьому багато школ€р≥в ви€вл€ють вс≥ симптоми руйнуванн€ навичок, необх≥дних дл€ письмових ≥спит≥в, так €к звикли покладатис€ на миттЇву п≥дтримку комп'ютера ≥ часто просто не здатн≥ застосувати на практиц≥ те, що вони прочитали в п≥дручнику.

” зв'€зку з цим, батьки повинн≥ сам≥ розум≥ти, що цифров≥ технолог≥њ можна використовувати на благо ≥ на шкоду, €к цегла, €кою можна розбити в≥кно будинку або за допомогою €коњ можна побудувати будинок.


04.11.2016