„ому Ђвимираютьї читач≥?
 „ому Ђвимираютьї читач≥?

„ому читанн€ л≥тератури в останн≥ роки втрачаЇ попул€рн≥сть у молодого покол≥нн€? „ому люд€м стало складн≥ше читати ≥ розум≥ти прочитане або воно здаЇтьс€ просто нец≥кавим?

якщо ви пом≥тили, що читанн€ перестало вам доставл€ти таке задоволенн€, €к це було рок≥в дес€ть тому, швидше за все, б≥льшу частину свого часу ви проводите в ≤нтернет≥.

ƒосл≥дники встановили, що у тих людей, €к≥ часто користуютьс€ ≤нтернетом, мозок п≥ддаЇтьс€ переформатуванню. ÷е означаЇ, що в ньому з'€вл€ютьс€ нейронн≥ ланцюги, €к≥ змушують людину читати звичайн≥ тексти Ђпо д≥агонал≥ї. —тандартний спос≥б читанн€ з паперових нос≥њв Ї л≥н≥йним, в≥н виробл€вс€ тис€чол≥тт€ми. —аме такий спос≥б читанн€ вважаЇтьс€ найб≥льш вдумливим ≥ усв≥домленим.

јле €кщо весь день провести за поверхневим ≥нтернет-читанн€м, то при потреб≥ б≥льш глибокого проникненн€ в зм≥ст тексту ви€вл€Їтьс€, що зрозум≥ти написане непросто. —права в тому, що електронну ≥нформац≥ю людина обробл€Ї особливим способом, автоматично виокремлюючи з утриманн€ ключов≥ слова. якщо п≥сл€ такого читанн€ вз€тис€ за звичайну газету або книгу в паперовому вар≥ант≥, то стаЇ проблемою прочитати ≥ зрозум≥ти нав≥ть стор≥нку.

ўе одна специф≥ка ≥нтернет-читанн€ - швидкий темп. ћозок ≥ оч≥ людини поступово трансформуютьс€ дл€ регул€рного нарощуванн€ високого тимчасового р≥вн€, а звичний текст читачев≥ стаЇ вельми складно або взагал≥ неможливо сприймати. ƒосл≥дженн€ показали, що дан≥ процеси в мозку, на жаль, неминуч≥ ≥ необоротн≥.

—аме з ц≥Їњ причини сьогодн≥шн≥ студенти вже не можуть читати ≥ сприймати класику л≥тератури, створену в XIX-XX стол≥тт€х. јдже синтаксис цих твор≥в вже не зрозум≥ти њх трансформуваному мозку. ЂЌе втратити себеї зможе лише той, хто усв≥домить всю глибину проблеми ≥ зробить зусилл€ над собою, встановивши суворий режим проведенн€ часу в ≤нтернет≥ ≥ тренуючи мозок на шедеврах св≥товоњ л≥тератури.


17.10.2016