„им корисне г≥рське пов≥тр€?
„им корисне г≥рське пов≥тр€?
 „им корисне г≥рське пов≥тр€?

√ори - одне з величних твор≥нь природи. якщо у вас Ї можлив≥сть в≥дв≥дати гори, не втрачайте њњ - отримаЇте потужний зар€д енерг≥њ ≥ користь дл€ здоров'€. —екрет такого оздоровленн€ в дивовижн≥й чистот≥ г≥рського пов≥тр€ з≥ зниженим вм≥стом кисню.

як же так, заперечить багато хто, адже саме кисень необх≥дний нашому орган≥зму! јле це не зовс≥м так. “акож нам необх≥дний вуглекислий газ, €кий спри€Ї розширенню судин, п≥двищенн€ проникност≥ кл≥тинних мембран дл€ кисню ≥ б≥льш тривалого контакту гемоглоб≥ну з киснем. ¬ ход≥ досл≥джень було встановлено, що розвиток г≥рськоњ хвороби в≥дбуваЇтьс€ €к через нестачу кисню, так ≥ з-за занадто великоњ втрати вуглекислого газу при глибокому диханн≥.

¬дихуване нами пов≥тр€ в середньому м≥стить 21% кисню, при цьому 16% ми видихаЇмо назад. “ак, 2/3 кисню, що надходить в орган≥зм, не використовуЇтьс€. “ому велике значенн€ маЇ вм≥ст вуглекислого газу в альвеол€рному пов≥тр≥ - чим в≥н вище, тим повн≥ше буде засвоюватис€ невелика к≥льк≥сть кисню, що м≥ститьс€ в розр≥дженому г≥рському пов≥тр≥. “акого ефекту можна домогтис€, затримуючи диханн€, що ≥ рекомендуЇтьс€ при г≥рськ≥й хвороб≥ дл€ кращоњ адаптац≥њ орган≥зму до висоти.

“≥ ж €вища в≥дбуваютьс€ в орган≥зм≥ людини, що страждаЇ хрон≥чними захворюванн€ми з симптомом важкоњ кисневоњ недостатност≥. “ому не наст≥льки важливий посилений приплив кисню ззовн≥, ск≥льки п≥двищенн€ вм≥сту в кров≥ вуглекислого газу, €кий допомагаЇ утил≥зувати кисень.16.10.2016