ѕричина алкогол≥зму в характер≥?
ѕричина алкогол≥зму в характер≥?
ѕричина алкогол≥зму в характер≥?

„ому де€к≥ люди, що в≥др≥зн€лис€ Ђрозумом ≥ км≥тлив≥стюї в молод≥ роки, з часом стають алкогол≥ками? ѕсихологи встановили, що все залежить в≥д мисленн€. ѕри цьому зовс≥м не важливо, чи усв≥домлюЇ людина на€вн≥сть проблеми.

јлкогол≥зм прийн€то вважати залежн≥стю, €ка важко п≥ддаЇтьс€ л≥куванню. ћедицина намагаЇтьс€ п≥дтримувати пац≥Їнт≥в за допомогою вс≥л€ких препарат≥в, кодуванн€, бес≥д, а любл€ч≥ родич≥ створюють спри€тливу обстановку дома. Ќа жаль, не завжди под≥бн≥ заходи призвод€ть до позитивного результату. «риваючись, алкогол≥к може почати пити з ще б≥льшою силою через пережитий стрес. “епер психологи впевнен≥, що причина алкогол≥зму може лежати в самому характер≥ людини, €кий починаЇ розвиватис€ з ранн≥х л≥т. ‘ах≥вц≥ вид≥л€ють к≥лька таких Ђпсихолог≥чнихї тип≥в.

1. Ђ∆ертовнийї алкогол≥к. ¬≥н завжди пригн≥чений ≥ жалюг≥дний. як правило, в дитинств≥ так≥ люди отримували мало уваги з боку батьк≥в, а стаючи ≥зго€ми в школ≥, вже в б≥льш дорослому в≥ц≥ намагаютьс€ неусв≥домлено вир≥шити своњ життЇв≥ неприЇмност≥ за допомогою пл€шки. Ќа де€кий час емоц≥йний баланс в≥дновлюЇтьс€ за допомогою у€вного сп≥врозмовника, але скоро людина пом≥чаЇ, що житт€ стало ще б≥льш с≥рим та порожн≥м. ¬их≥д ≥ л≥куванн€ дл€ такого алкогол≥ка - нов≥ захопленн€, б≥льше здорового сп≥лкуванн€ ≥ п≥дтримка близьких, щоб не допустити рецидиву.

2. Ђ√ордийї алкогол≥к. ÷€ людина з дитинства звикла бути л≥дером. ѓй складно усв≥домити, чому люди в≥двертаютьс€ в≥д нењ, а житт€ не ладитьс€. ѕричина такого алкогол≥зму часто криЇтьс€ в зм≥н≥ соц≥альних ролей в с≥м'њ. Ќаприклад, з народженн€ в≥н м≥г бути надм≥рно обожнюваним батьками або його партнер виконував будь-€ке його бажанн€, тим самим несв≥домо заохочуючи звичку. јле €кщо так≥й людин≥ розпов≥сти про проблему, включаЇтьс€ њњ захисна реакц≥€ - гн≥в. ƒопомога такого алкогол≥ку можлива при його адекватному бажанн≥ вил≥куватис€.

3. Ђ«аблукавшийї алкогол≥к. ÷€ людина втратила вс≥ ор≥Їнтири в житт≥, хоча, в к≥нц≥ к≥нц≥в, ви€вл€Їтьс€, що њх не було спочатку. ѕри цьому пост≥йне пи€цтво, руйнуванн€ свого здоров'€ ≥ Ђвтрата лиц€ї мало њњ турбують. ÷≥ алкогол≥ки часто стають жертвами шахрањв, мають проблеми з правоохоронними органами. ѕричина в тому, що у людини немаЇ мети, розум≥нн€ ц≥нност≥ житт€ ≥ своЇњ ун≥кальност≥. ƒопомогти так≥й людин≥ може група п≥дтримки, в €к≥й вона усв≥домлюЇ, що Ї й ≥нший, б≥льш св≥тлий шл€х.

Ќайчаст≥ше, за кожним випадком алкогол≥зму стоњть конкретна психолог≥чна причина, вир≥шивши €ку, необх≥дн≥сть в пл€шц≥ пропадаЇ сама собою.


11.10.2016