Ѕолезаспок≥йлив≥ ≥ кава несум≥сн≥!
Ѕолезаспок≥йлив≥ ≥ кава несум≥сн≥!
 Ѕолезаспок≥йлив≥ ≥ кава несум≥сн≥!

ѕри прийом≥ болезаспок≥йливих л≥к≥в мало хто замислюЇтьс€, чим њх правильно запивати. јле важливо пам'€тати, що одночасний прийом таких препарат≥в €к парацетомол, тайленол ≥ т.п. ≥ великих обс€г≥в кави може згубно вплинути на печ≥нку.

јмериканськ≥ вчен≥ в ход≥ досл≥джень ви€вили, що при додаванн≥ кави утворенн€ токсичного поб≥чного продукту метабол≥зму ацетам≥нофену зб≥льшуЇтьс€ в три рази.

як ви€вилос€, в людськ≥й печ≥нц≥ виробл€ютьс€ особлив≥ ферменти ≈.coli, €к≥ беруть участь у метабол≥зм≥ ацетам≥нофену ≥ р€ду ≥нших л≥карських препарат≥в.  ер≥вник досл≥дженн€ —≥д Ќельсон пов≥домив, що при взаЇмод≥њ кофењну з ферментами утворюЇтьс€ у великих к≥лькост€х токсичний метабол≥т ацетам≥нофен, небезпечний дл€ печ≥нки.

Ќов≥ результати п≥дтвердили б≥льш ранн≥ досл≥дженн€, €к≥ показали, що висок≥ дози кофењну зб≥льшують пошкодженн€ печ≥нки у щур≥в, що виникаЇ п≥сл€ прийому ацетам≥нофену.

јле при цьому прийом невеликоњ к≥лькост≥ кави в поЇднанн≥ з ацетам≥нофеном не представл€Ї небезпеки, за словами досл≥дник≥в. ѕеч≥нка починаЇ руйнуватис€ п≥сл€ того, €к випити в дес€ть раз≥в б≥льше кофењну, н≥ж м≥ститьс€ в двох чашках кави.

” той же час токсичний ефект такоњ комб≥нац≥њ може з'€витис€ ≥ ран≥ше в поЇднанн≥ з алкоголем, комб≥нованими л≥ками, протиеп≥лептичними препаратами, до складу €ких входить кофењн ≥ ацетам≥нофен. ќсобливо часто так≥ л≥ки застосовуютьс€ дл€ л≥куванн€ м≥грен≥, артрит≥в ≥ ≥нших захворювань. “ак що, €кщо ви випиваЇте в≥д м≥грен≥, наприклад, цитрамон, ≥ запиваЇте пот≥м його чашкою кави, то це не найкращий вар≥ант впоратис€ з хворобою.


04.10.2016