як боротис€ з дит€чими кол≥ками?
як боротис€ з дит€чими кол≥ками?
як боротис€ з дит€чими кол≥ками?

Ќародженн€ малюка - диво ≥ рад≥сть дл€ кожноњ с≥м'њ. јле на р€ду з позитивними емоц≥€ми виникають тимчасов≥ труднощ≥, одна з €ких - кол≥ки. ÷е €вище знайоме переважн≥й к≥лькост≥ батьк≥в. јле €кщо розум≥ти природу походженн€ кольок ≥ знати способи боротьби з ними, то житт€ малюка ≥ батьк≥в може бути б≥льш спок≥йним.

 ольки у немовл€ти - це раптов≥ тривал≥ напади сильного плачу у дитини прот€гом приблизно 3 годин, €к≥ зак≥нчуютьс€ так само р≥зко, €к ≥ почалис€. ѕри цьому видимоњ причиною плачу немаЇ - малюк ситий ≥ сухий, але все одно буде кричати. Ѕатькам здаЇтьс€, що малюк плаче в≥д болю в живот≥, так €к в≥н п≥дгинаЇ н≥жки.  ольки, €к правило, виникають, коли малюков≥ виповнюЇтьс€ 3 тижн≥ ≥ можуть триватиме до 3-м≥с€чного в≥ку. ‘ах≥вц≥ кажуть, що це не небезпечно дл€ здоров'€ дитини, хоч важко винести батькам.

ѕричини дит€чих кольок ≥ способи боротьби з ними

якоњсь Їдиноњ л≥карськоњ думки про природу виникненн€ дит€чих кольок немаЇ. јле багато л≥кар≥в вид≥л€ють к≥лька основних причин.

1. ѕерегодовуванн€

≤нод≥ батьки починають годувати дитину по першому писку. јле буваЇ, що малюк ви€вл€Ї занепокоЇнн€ не через голод, а, наприклад, з-за мокрого п≥дгузника. ћаленький шлунок не здатний переварити зайва к≥льк≥сть њж≥, що викликаЇ б≥ль ≥ плач. ќптимальна перерва м≥ж годуванн€ми - 2-2,5 години.

2. ѕерегр≥в

ЅуваЇ, що малюков≥ просто жарко, але сказати про це в≥н не може. якщо п≥дтримувати нормальний температурний режим (18-20 ∞ —) ≥ р≥вень вологост≥ (60-70%), то дитина буде набагато спок≥йн≥шою.

3. ѕроблеми з≥ шлунково-кишковим трактом у немовл€ти

ћаЇтьс€ на уваз≥ не патолог≥€, а природний ф≥з≥олог≥чний розвиток людини. ѕосилена перистальтика ≥ п≥двищене газоутворенн€, що призводить до здутт€ живота, - норма дл€ немовл€ти. јле це призводить до здутт€, бол≥в ≥ крику. ƒопомогти можуть препарати, що м≥ст€ть симетикон, €кий зменшуЇ к≥льк≥сть газ≥в в кишечнику. ≈фективний ≥ чай з фенхелю.

4. ≈моц≥йна нестаб≥льн≥сть мами

ћама ≥ немовл€ пов'€зан≥ на багатьох р≥вн€х: гормональному ≥ емоц≥йному. Ѕагато в чому вони залишаютьс€ одним ц≥лим. ћалюк завжди в≥дчуваЇ настр≥й мами, њњ драт≥влив≥сть, втому, тривогу, а своЇ занепокоЇнн€ може висловити т≥льки плачем. ћам≥ необх≥дно заспокоњтис€ ≥ пов≥рити, що багато що залежить в≥д нењ самоњ.