оли перер≥зати пуповину?
 оли перер≥зати пуповину?

ѕуповина - канал, по €кому поживн≥ речовини надход€ть з орган≥зму матер≥ до дитини. ўе к≥лька рок≥в тому при народженн≥ дитини було прийн€то в≥дразу перер≥зати пуповину. јле багато вчених висловлювалис€, що таким чином орган≥зм дитини в≥дразу позбавл€Їтьс€ ц≥нноњ ≥ необх≥дноњ њй п≥дтримки в майбутньому.

јле останн≥м часом все б≥льша к≥льк≥сть батьк≥в прос€ть акушер≥в не посп≥шати перер≥зати пуповину. Ћ≥кар≥ прийшли до висновку, що це повинно ув≥йти в звичну практику.

¬ експеримент≥ були зад≥€н≥ 400 новонароджених, €ким пуповину перер≥зали прот€гом 10 секунд п≥сл€ народженн€ або три хвилини потому.  оли малюкам виповнилос€ по чотири роки, у них вз€ли анал≥з кров≥ на р≥вень зал≥за. ¬и€вилос€, що у 6% д≥тей, €ким пуповину перер≥зали в≥дразу, спостер≥гавс€ деф≥цит зал≥за, в пор≥вн€нн≥ з 1% серед тих, кому перер≥зали п≥зн≥ше.

¬чен≥ стверджують, що €кщо пуповину перер≥зати не ран≥ше, н≥ж через три хвилини, кожна двадц€та дитина буде вр€тована в≥д ризику розвитку нестач≥ зал≥за або анем≥њ в майбутньому.

јнем≥€ значно упов≥льнюЇ розвиток маленьких д≥тей, а затримка перер≥занн€ пуповини всього на три хвилини може бути простою, але ефективною ≥ безпечною проф≥лактикою даноњ проблеми.