ћонотонна робота викликаЇ стрес
ћонотонна робота викликаЇ стрес
ћонотонна робота викликаЇ стрес

Ѕагатьом люд€м прот€гом дес€тил≥ть доводитьс€ займатис€ нудною та одноман≥тною роботою. јле вчен≥ попереджають, що така робота рано чи п≥зно також призводить до емоц≥йного виснаженн€, €к ≥ занадто напружена.

¬ ход≥ спостережень фах≥вц≥ встановили, що люди, €к≥ виконують одноман≥тну роботу, €ка потребуЇ ≥н≥ц≥ативи, в к≥нц≥ к≥нц≥в, починають в≥дчувати розчаруванн€ ≥ стрес.

ƒосл≥дники провели анкетуванн€ серед прац≥вник≥в ун≥верситету ≥ з'€сували, що люди в≥дчувають на робот≥ два типи стресу. ѕерший тип стресу характерний дл€ трудогол≥к≥в - це люди, €к≥ працюють б≥льше 40 годин на тиждень, але не дос€гають поставлених ц≥лей через своњх високих амб≥ц≥й. ј ось стрес другого типу характерний дл€ тих, хто давно працюЇ на одному ≥ тому ж м≥сц≥. Ќайб≥льше ризику п≥ддаютьс€ т≥, хто працюЇ на одному м≥сц≥ б≥льше 16 рок≥в. ѕсихологи в≥дзначають, що так≥ прац≥вники користуютьс€ Ђпасивною стратег≥Їю виживанн€ї, тобто не залишають займану посаду, нав≥ть €кщо не справл€ютьс€ з обов'€зками.

Ќайчаст≥ше такому стресу п≥ддаютьс€ адм≥н≥стративн≥ прац≥вники та прац≥вники серв≥сних служб. ¬чен≥ вважають, що люд€м просто нудно на робочих м≥сц€х, це њм ≥ доставл€Ї дискомфорт, особливо чолов≥ки, €к≥ в≥д природи схильн≥ до конкуренц≥њ.

‘ах≥вц≥ кажуть, що впоратис€ з≥ стресом другого типу допомагаЇ на€вн≥сть с≥м'њ, пост≥йного партнера ≥ д≥тей.

�го партнера и детей.

20.09.2016