оли мозок включаЇ Ђрежим економ≥њї?
 оли мозок включаЇ Ђрежим економ≥њї?
 оли мозок включаЇ Ђрежим економ≥њї?

≤нод≥ здаЇтьс€, що насичен≥ роботою ≥ турботами дн≥ сад€ть батарейку нашого мозку до м≥н≥муму. “од≥ опускаютьс€ руки ≥ з'€вл€Їтьс€ Їдине бажанн€: спок≥й! јле необх≥дн≥сть рухатис€ дал≥ змушуЇ мозок не в≥дключатис€. „ому так в≥дбуваЇтьс€?

Ќещодавно н≥мецьк≥ вчен≥ ви€вили надзвичайну здатн≥сть мозку: працювати в режим≥ економ≥њ енерг≥њ. ‘ах≥вц≥ розпов≥ли, що кл≥тини мозку здатн≥ генерувати ≥ поширювати нервов≥ ≥мпульси, контролююч≥ потоки натр≥ю ≥ кал≥ю. ÷ей процес вимагаЇ сол≥дних енерговитрат. јле за рахунок контролю над потоком мозок може економити на цьому енерг≥ю майже до 4 раз≥в проти звичайного режиму функц≥онуванн€.

ƒосл≥дники встановили, що к≥льк≥сть енерг≥њ, €ку мозок витрачаЇ на одн≥ й т≥ ж операц≥њ, може бути р≥зним, що залежить в≥д конкретноњ ситуац≥њ. —початку вчен≥ вважали, що в режим≥ економ≥њ мозок може знижувати споживанн€ енерг≥њ на 20-30%, але ви€вилос€, що в реальност≥ показники можуть бути набагато нижче, при цьому без шкоди дл€ мозкових кл≥тин.

¬ченим вдалос€ зн€ти напругу, що генеруЇтьс€ нервовими кл≥тинами мозку, що показало, €к в звичайному режим≥ ≥ режим≥ економ≥њ терм≥ни ≥ обс€ги надходженн€ натр≥ю ≥ кал≥ю р≥зн€тьс€. ¬чен≥ припускають, що режим економ≥њ мозок використовуЇ в екстрених випадках, оск≥льки брак цих двох речовин позначаЇтьс€ на робот≥ ≥онних град≥Їнт≥в.

ƒосл≥дники за€вили, що њхн€ робота маЇ велике значенн€ дл€ вивченн€ нтерпретац≥≥ сигнал≥в мозку.


02.09.2016