як позначитьс€ на дитин≥ нездорове харчуванн€ п≥д час ваг≥тност≥?
як позначитьс€ на дитин≥ нездорове харчуванн€ п≥д час ваг≥тност≥?
як позначитьс€ на дитин≥ нездорове харчуванн€ п≥д час ваг≥тност≥?

«вичка до нездоровоњ њж≥ п≥д час ваг≥тност≥ може передатис€ дитин≥. –азом з фаст-фудом майбутн≥ мами ризикують передати своЇму малюков≥ пристрасть до всього жирного, солоного ≥ солодкого. ѕро це говор€ть учен≥, що проводили експерименти на гризунах.

–езультати даного досл≥дженн€ спростовують поширену думку про те, що майбутн€ мама повинна Ђњсти за двохї.

” той же час ще нев≥домо, чи аналог≥чн≥ процеси в орган≥зм≥ тварин, тим, €к≥ в≥дбуваютьс€ у людини. ѕ≥сл€ вивченн€ способу житт€ 190 тис€ч американських с≥мей було встановлено, що надм≥рною вагою у в≥ц≥ 2-4 рок≥в найчаст≥ше страждають д≥ти, мами €ких п≥д час ваг≥тност≥ набрали б≥льше, н≥ж треба ваги - до 16 кг.

¬ ход≥ експерименту ваг≥тних ≥ годуючих щур≥в розд≥лили на дв≥ групи: одн≥й давали збалансоване харчуванн€, ≥нший дозволили њсти пончики, печива, ч≥пси ≥ солодощ≥. ѕот≥м њх спадку дали можлив≥сть вибирати њжу соб≥ до смаку. ¬и€вилос€, що т≥, чињ матер≥ харчувалис€ продуктами з п≥двищеним вм≥стом жиру, цукру ≥ сол≥, ви€вили т€гу до нездоровоњ њж≥. “акож ц≥ дитинчата були схильн≥ до ожир≥нн€ ≥ перењданн€, так €к њли б≥льше нездоровоњ њж≥, а з подоросл≥шанн€м ц€ тенденц≥€ посилювалас€.

“аким чином, ваг≥тн≥ ж≥нки не повинн≥ вважати, що в њхньому становищ≥ треба б≥льше њсти смаженоњ, солодкоњ ≥ солоноњ њж≥.

¬иходить, що привчати дитину до здорового харчуванн€ треба ще в пер≥од ваг≥тност≥.

Ќа думку вчених, нездорове харчуванн€ майбутньоњ матер≥ впливаЇ на розвиток Ђцентр≥в задоволенн€ї в мозку, завд€ки чому ми в≥дчуваЇмо сит≥сть ≥ певним чином реагуЇмо на т≥ чи ≥нш≥ х≥м≥чн≥ речовини. «викаючи до харчуванн€ з п≥двищеним вм≥стом жир≥в, сол≥ ≥ цукру, центри задоволенн€ немов налаштовуютьс€ на таку њжу ≥ п≥сл€ народженн€. ÷е схоже на наркотичну залежн≥сть, про що варто задуматис€, €кщо ви збираЇтес€ народити здорову дитину.


25.08.2016