Ќайважлив≥ш≥ в≥там≥ни дл€ ≥мун≥тету
Ќайважлив≥ш≥ в≥там≥ни дл€ ≥мун≥тету
Ќайважлив≥ш≥ в≥там≥ни дл€ ≥мун≥тету

Ќаш орган≥зм так влаштований, що здатний боротис€ з патогенними бактер≥€ми ≥ в≥русами. «а цю його функц≥ю в≥дпов≥даЇ ≥мунна система. як правило, ≥мунна система атакуЇ ≥нвазивн≥ м≥кроорган≥зми ≥ захищаЇ орган≥зм в≥д хвороб. јле ≥нод≥ ≥ до хвороб призвод€ть проблеми з ≥мунною системою, коли вона втрачаЇ здатн≥сть захищати орган≥зм.

ўоб ≥мунна система виконувала своњ функц≥њ, необх≥дно њњ зм≥цнювати ≥ п≥дтримувати. ƒопоможуть в цьому р≥зн≥ в≥там≥ни.

¬≥там≥н ј Ї основою здоров'€ ≥мунноњ системи. ¬≥н допомагаЇ орган≥зму утворювати ферменти, що знищують патогени. “акож в≥там≥н ј зм≥цнюЇ органи ≥ робить њх здатними до боротьби з хвороботворними орган≥змами. «авд€ки в≥там≥ну ј слизов≥ оболонки залишаютьс€ м'€кими ≥ зволоженими, так що м≥кроби, €к≥ намагаютьс€ проникнути в орган≥зм, утримуютьс€ ними ≥ вивод€тьс€ з орган≥зму.

¬≥там≥ни групи ¬ Ї постачальниками енерг≥њ, €ка актив≥зуЇ, в тому числ≥, ≥ ≥мунну систему. ƒосл≥дженн€ показали, що регул€рне вживанн€ в≥там≥ну ¬6 зб≥льшуЇ число кл≥тин кров≥ у ж≥нок. Ѕ≥л≥ кл≥тини кров≥ - один з головних компонент≥в ≥мун≥тету, так €к борютьс€ з чужор≥дними речовинами ≥ хвороботворними агентами.

¬≥там≥н — в≥д≥граЇ велику роль в п≥двищенн≥ життЇздатност≥ кл≥тин, в≥дпов≥дальних за знищенн€ м≥кроб≥в, що проникають в орган≥зм. “акож цей в≥там≥н бере участь у виробленн≥ ≥нтерферону, б≥лка, що знищуЇ в≥руси в орган≥зм≥. “акож в≥там≥н — п≥двищуЇ р≥вень глутат≥ону, необх≥дного дл€ ≥мун≥тету.

¬≥там≥н ≈ важливий дл€ виробленн€ ≥мунного б≥лка ≥нтерлейк≥ну-2, €кий спри€Ї зб≥льшенню к≥лькост≥ б≥лих кл≥тин кров≥ в раз≥ проникненн€ в орган≥зм м≥кроб≥в, в тому числ≥ в≥н використовуЇтьс€ дл€ л≥куванн€ де€ких форм раку.

–оль ≥мунноњ системи не т≥льки в попередженн≥ р≥зних захворювань, вона також скорочуЇ пер≥од одужанн€, €кщо хвороба все-таки настала. ѕ≥дтримати ≥ зм≥цнити ≥мун≥тет можна, дотримуючись збалансованого харчуванн€, багатого на в≥там≥ни та ≥нш≥ поживн≥ речовинами. јле також важлива г≥г≥Їна та здоровий спос≥б житт€.


22.08.2016