’то част≥ше скаржитьс€ на здоров'€ - чолов≥ки чи ж≥нки?
’то част≥ше скаржитьс€ на здоров'€ - чолов≥ки чи ж≥нки?
’то част≥ше скаржитьс€ на здоров'€ - чолов≥ки чи ж≥нки?

—татистика показуЇ, що ж≥нки част≥ше за чолов≥к≥в скаржатьс€ на здоров'€. ≤спанськ≥ вчен≥ встановили, що причина цього в тому, що ж≥нки б≥льш схильн≥ до хрон≥чних захворювань.

¬важаЇтьс€, що ж≥нки б≥льш недов≥рлив≥ ≥ част≥ше скаржатьс€ на здоров'€, пост≥йно переб≥льшуючи своњ симптоми. ¬чен≥ вз€лис€ з'€сувати, чи д≥йсно ж≥ноче здоров'€ част≥ше п≥ддаЇтьс€ хрон≥чним недугам. ¬ ход≥ досл≥дженн€ було опитано б≥льше 29 тис€ч ос≥б з проханн€м оц≥нити стан свого здоров'€. —еред опитанихж≥нок 38,8% з≥зналис€, що оц≥нюють своЇ здоров'€ €к слабке або дуже слабке, а 25,5% вважають, що хрон≥чн≥ захворюванн€ позбавл€ють њх повноц≥нного житт€. —еред чолов≥к≥в на погане здоров'€ поскаржилис€ 27%, а 19,5% вважають, що проблеми з≥ здоров'€м обмежують њх активн≥сть.

ѕ≥сл€ того €к вчен≥ з≥ставили св≥й анал≥з з ≥нформац≥Їю про хрон≥чн≥ захворюванн€ кожного опитаного, р≥зниц€ в оц≥нц≥ власного здоров'€ м≥ж стат€ми зникла. ¬и€вилос€, що ≥ ж≥нки, ≥ чолов≥ки, €к≥ страждають в≥д одних ≥ тих же хрон≥чних захворювань, оц≥нювали своЇ здоров'€ з однаковою об'Їктивн≥стю.

∆≥нкам в б≥льш≥й м≥р≥ притаманн≥ так≥ хрон≥чн≥ захворюванн€ €к артрит, бол≥ в област≥ шињ, псих≥чн≥ розлади, головн≥ бол≥, бол≥ в спин≥.


20.08.2016