6 продукт≥в, що зм≥нюють кол≥р зубноњ емал≥
6 продукт≥в, що зм≥нюють кол≥р зубноњ емал≥
6 продукт≥в, що зм≥нюють кол≥р зубноњ емал≥

” сучасному св≥т≥ зовн≥шн≥й вигл€д людини маЇ значенн€ дл€ дос€гненн€ усп≥ху. “ому така деталь, €к красив≥ б≥л≥ зуби, особливо важлива. јле що робити, €кщо зуби жовт≥ють, а пост≥йно б≥гати до стоматолога дл€ в≥дб≥люванн€ накладно дл€ гаманц€ ≥ не дуже корисно дл€ самих зуб≥в?

ѕерш за все, варто зрозум≥ти причину, по €к≥й зуби набувають жовтого в≥дт≥нку. —томатологи встановили ш≥сть продукт≥в, €к≥ найб≥льш ймов≥рно стають причиною даного дефекту.

1. „ай

«м≥ст в чањ високоњ концентрац≥њ тан≥н≥в (групи фенольних сполук рослинного походженн€) нав≥ть б≥льше, н≥ж у кав≥. —аме ц€ речовина викликаЇ зм≥ну кольору зуб≥в.

2. Ѕ≥ле вино

¬≥домо, що червоне вино дуже корисно дл€ серц€, але не дуже - дл€ зуб≥в. ўе б≥льш шк≥дливим з ц≥Їњ точки зору Ї б≥ле вино. ÷е по€снюЇтьс€ високою концентрац≥Їю у вин≥ тан≥н≥в ≥ кислот, €к≥ роз'њдають зубну емаль.

3. —оЇвий соус

„им темн≥ше за кольором р≥дина, тим г≥рше вона впливаЇ на кол≥р зуб≥в. —оЇвий соус л≥дируЇ в цьому списку, так €к м≥стить п≥гмент, що приклеюЇтьс€ до зуб≥в, що призводить до виникненн€ пл€м.

4. Ѕальзам≥чний оцет

’оча ц€ заправка дл€ салат≥в вважаЇтьс€ дуже корисною, але зубам вона несе загрозу. “емний кол≥р оцту викликаЇ пл€ми, а кислота пошкоджуЇ зубну емаль, тому що знижуЇ р≥вень рЌ в ротов≥й порожнин≥, а це веде до дем≥нерал≥зац≥њ зуб≥в.

5.  арр≥

÷€ ус≥ма улюблена спец≥€ з багатим, насиченим ароматом, швидко зробить ваш≥ зуби жовтими. ≤ хоча кол≥р карр≥ не надто темний, але сильний п≥гмент все одно призведе до зм≥ни кольору емал≥.

6. ягоди

ягоди корисн≥, ароматн≥ ≥ вс≥ма улюблен≥. јле натуральн≥ в≥дт≥нки €г≥д ≥ к≥льк≥сть цукру в них може привести до того, що часте њх вживанн€ викличе згодом потемн≥нн€ зуб≥в.  р≥м того, €годи приклеюютьс€ до зуб≥в, створюючи специф≥чну пл≥вку, причому це не залежить в≥д того, чи њсте ви њх в натуральному вигл€д≥, п'Їте €к соки або вживаЇте у вигл€д≥ варенн€.

ѕорада проста: п≥сл€ кожного вживанн€ перерахованих продукт≥в, почист≥ть зуби або, хоча б, добре прополощ≥ть рот.

 

14.07.2016