„им небезпечний брак сну?
„им небезпечний брак сну?

ѕроблеми з≥ сном можуть викликати серйозн≥ порушенн€ роботи орган≥зму. «доровий сон необх≥дний орган≥зму дл€ в≥дновленн€ сил, накопиченн€ енерг≥њ дл€ наступного дн€. ўо в≥дбуваЇтьс€, €кщо ми не висипаЇмос€?

’рон≥чний недосип веде до подразненн€ ≥ нервозност≥, що впливаЇ на в≥дносини з оточуючими. Ќевиспана людина робить б≥льше помилок, €ких з легк≥стю можна було уникнути.

якщо орган≥зм не отримуЇ необх≥дну к≥льк≥сть сну, проблеми чекають людину в ус≥х сферах: на зан€тт€х, з розум≥нн€м ≥ прийн€тт€м р≥шень, з плануванн€м, п≥двищуЇтьс€ ризик потрапл€нн€ в ƒ“ѕ за кермом або при переход≥ вулиц≥, знижуЇтьс€ функц≥€ пам'€т≥, з'€вл€Їтьс€ зайва вага ≥ зростаЇ ризик д≥абету ≥ г≥пертон≥њ.

” б≥льшост≥ випадк≥в вс€ вина нестач≥ сну л€гаЇ на саму людину ≥ обставини: н≥чна робота, спос≥б житт€, маленьк≥ д≥ти ≥ т.п.

јле у де€ких людей виникаЇ такий незалежний в≥д них стан €к безсонн€, коли людина не може заснути або пост≥йно прокидаЇтьс€. ≈моц≥йн≥ проблеми, депрес≥€, апное, гормональн≥ зм≥ни, порушенн€ циркадного ритму, перењданн€, п≥двищене ф≥зичного навантаженн€ перед сном також робл€ть сильний вплив на €к≥сть сну.

Ћ≥кар≥ рекомендують спати не менше 7-8 годин. ѕри регул€рному недосипанн≥ людина ризикуЇ отримати р≥зн≥ псих≥чн≥ та ф≥зичн≥ захворюванн€, так≥ €к депрес≥€, тривожн≥сть, ожир≥нн€, д≥абет, хвороби серц€.


08.07.2016