„ому треба в≥дмовл€тис€ в≥д сол≥?
„ому треба в≥дмовл€тис€ в≥д сол≥?
 „ому треба в≥дмовл€тис€ в≥д сол≥?

Ѕ≥льшост≥ з нас важко у€вити смачну њжу несоленою. —≥ль надаЇ стравам €скраво виражений смак, а звикнувши до нењ, в≥дмовитис€ вже складно. јле чи замислюЇмос€ ми, ск≥льки шкоди приносить с≥ль нашому орган≥зму? ј ось л≥кар≥ давно тверд€ть про необх≥дн≥сть знизити споживанн€ сол≥ до необх≥дного м≥н≥муму, €кого буде ц≥лком достатн≥м.

як реагуЇ наше т≥ло на надлишок в ньому сол≥?

Ќасправд≥, с≥ль орган≥зму необх≥дна. ≤ хоч здаЇтьс€ нелог≥чним починати статтю про шкоду сол≥ з њњ вихвал€нн€, але це так. √оловним ≥нгред≥Їнтом сол≥ Ї натр≥й, €кий виступаЇ регул€тором кровотоку ≥ тиску, що спри€Ї адекватному зв'€зку м≥ж м'€зами ≥ нервами.

Ќаступний елемент сол≥ - хлор, необх≥дний дл€ травленн€.

јле б≥льша частина людей щодн€ перевищуЇ норму сол≥, зневажливо ставл€чись до свого рац≥ону.

—≥ль п≥двищуЇ тиск

’лорид натр≥ю небезпечний дл€ г≥пертон≥к≥в. ¬≥н ≥ без сол≥ присутн≥й в орган≥зм≥, регулюючи р≥динн≥ ≥ кров'€н≥ потоки. ѕ≥двищуючи вм≥ст хлориду натр≥ю в кров≥, ми добров≥льно п≥двищуЇмо навантаженн€ на серце, мозок ≥ артер≥њ, що призводить до пост≥йно п≥двищеного тиску. ¬елика к≥льк≥сть сол≥ може зробити наш≥ к≥стки ≥ зуби крихкими, так €к с≥ль спри€Ї вимиванню кальц≥ю з орган≥зму, €кий, кр≥м усього ≥ншого, необх≥дний дл€ нормальноњ роботи нервовоњ системи ≥ дл€ в≥дновленн€ м'€з≥в. якщо ви пом≥тили, що вас дратуЇ кожна др≥бниц€ - постарайтес€ знизити вживанн€ сол≥.

—≥ль ≥ нирки

ƒл€ нормальноњ роботи, в нирках повинно м≥ститис€ строго певне сп≥вв≥дношенн€ електрол≥т≥в (натр≥ю ≥ кал≥ю) до води. —≥ль у велик≥й к≥лькост≥ цей баланс порушуЇ, що веде до накопиченн€ р≥дини в орган≥зм≥. “≥ло набр€каЇ, через вени надходить б≥льше кров≥, а це пр€мий шл€х до г≥пертон≥њ.

—≥ль ≥ мозок

ЌедавнЇ досл≥дженн€ показало, що с≥ль знижуЇ когн≥тивн≥ функц≥њ мозку. ј говор€чи простою мовою, вживаючи багато сол≥, ми потихеньку туп≥њмо.

‘ах≥вц≥ кажуть, що денна норма сол≥ дл€ людини - близько 6 г, тобто 1 чайна ложка. јле багато хто цю норму щодн€ перевищуЇ, а в поЇднанн≥ з н≥котином, кавою ≥ алкоголем це веде до нервового виснаженн€ ≥ проблем з ф≥зичним здоров'€м.


07.07.2016