¬≥там≥ни з аптеки: шкода чи користь?
¬≥там≥ни з аптеки: шкода чи користь?
¬≥там≥ни з аптеки: шкода чи користь?

—учасна фармаколог≥€ пропонуЇ споживачам величезну р≥зноман≥тн≥сть в≥там≥н≥в, €к≥ Ђоб≥ц€ютьї п≥дтримати або пол≥пшити здоров'€. Ѕагато людей в турбот≥ про своЇ здоров'€ ≥ своњх близьких приймають в≥там≥ни ≥ в≥там≥нн≥ комплекси регул€рно, не п≥дозрюючи, що таким чином можуть завдати шкоди орган≥зму.

Ѕезумовно, в≥там≥нн≥ добавки - це користь дл€ здоров'€. јле перевищенн€ рекомендованого щоденного обс€гу може дати зворотний ефект, за за€вою експерт≥в. Ќа жаль, поки що вчен≥ не можуть дати точноњ в≥дпов≥д≥ на питанн€, чому так в≥дбуваЇтьс€.

ўе близько двадц€ти рок≥в тому фах≥вц≥ ви€вили, що люди, €к≥ харчувалис€ великою к≥льк≥стю овоч≥в ≥ фрукт≥в, р≥дше хвор≥ли на рак. “од≥ американськ≥ досл≥дники припустили, що додатковий прийом в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в призведе до подальшого скороченн€ цього захворюванн€, але все ви€вилос€ не так.

ѕрот€гом дес€тил≥тт€ вчен≥ вивчали ≥стор≥њ хвороб тис€ч≥в пац≥Їнт≥в, €к≥ приймали харчов≥ добавки ≥ плацебо. ¬ результат≥ з'€сувалос€, що прийом в≥там≥н≥в ≥нод≥ може бути небезпечний дл€ здоров'€.

“ак, одне з досл≥джень показало, що прийом бета-каротину вище рекомендованоњ дози п≥двищуЇ ризик розвитку раку леген≥в ≥ серцево-судинних захворювань на 20%. ј фол≥Їва кислота, €ка, €к вважалос€, може зменшити к≥льк≥сть пол≥п≥в в товст≥й кишц≥, насправд≥ спри€ла њхньому росту при п≥двищенн≥ дозуванн€.

ѕри цьому експерти в≥дзначають, що результати досл≥джень зовс≥м не Ї рекомендац≥Їю дл€ в≥дмови в≥д в≥там≥н≥в ≥ м≥нерал≥в, але вживати њх потр≥бно строго в рекомендованих дозах. ’оча н≥€к≥ в≥там≥нн≥ добавки не будуть краще повноц≥нноњ натуральноњ њж≥!


05.07.2016