„ому голодний - злий?
„ому голодний - злий?

„ому, коли ми голодн≥, то часто стаЇмо роздратованими ≥ сердитими, а де€к≥ нав≥ть злими? ¬чен≥ встановили, що така агрес≥€ п≥д час голоду передалас€ нам генетично в≥д предк≥в €к механ≥зм виживанн€. ≤ зв'€зок тут найбезпосередн≥ший. ћозок, а саме г≥поталамус, у в≥дпов≥дь на голодн≥ сигнали орган≥зму даЇ команду: шукати њжу! ≤ наш≥ предки реально шукали: ж≥нки збирали €годи, кор≥нц≥, а чолов≥ки в≥дправл€лис€ на полюванн€. јле що за полюванн€ без правильного настрою, €кий забезпечуЇтьс€ високим р≥внем адренал≥ну ≥ кортизолу!

ЌедавнЇ досл≥дженн€ вчених показало, що п≥д час голоду в нашому орган≥зм≥ також зм≥нюЇтьс€ р≥вень гормону серотон≥ну, €кий в≥дпов≥даЇ за регулюванн€ повед≥нки. ”часник≥в експерименту садили на д≥Їту, тим самим впливаючи на р≥вень серотон≥ну, а пот≥м показували њм зображенн€ людей з р≥зним виразом обличч€, при цьому сканувавс€ мозок випробовуваних. ¬и€вилос€, що при зниженому серотон≥н≥ в мозку пог≥ршувалас€ комун≥кац≥€ м≥ж де€кими в≥дд≥лами. “обто у людини притупл€Їтьс€ здатн≥сть контролювати свою емоц≥йну реакц≥ю на гн≥в.

“акож було встановлено, що у людей, спочатку схильних до агрес≥њ, зниженн€ р≥вн€ серотон≥ну пог≥ршувало комун≥кац≥ю в головному мозку найб≥льш пом≥тно, робл€чи њх ще б≥льш чутливими до гн≥ву.

јле Ї ще один винуватець гн≥ву в Ђголодн≥ часиї - це глюкоза! “ак €к глюкоза Ї паливом дл€ мозку, ≥ саме вона необх≥дна, щоб контролювати гн≥в, то њњ деф≥цит викликаЇ драт≥влив≥сть. «гадайте, наск≥льки драт≥вливими ≥ примхливими бувають представниц≥ прекрасноњ стат≥, €к≥ сид€ть на д≥Їт≥, адже вони знаход€тьс€ в стан≥ хрон≥чного недоњданн€.

√рають свою роль адренал≥н ≥ кортизол - гормони стресу. јдже голод - це завжди стрес дл€ орган≥зму!

як же не розбудити в соб≥ голодного зв≥ра ≥ залишатис€ людиною? √оловне - не доводити орган≥зм до стрибк≥в р≥вн€ цукру (глюкози) в кров≥. ј дл€ цього:

1. ќбмежте вживанн€ швидких вуглевод≥в (солодощ≥, борошн€не, фрукти).

2. Ќе допускайте великих перерв м≥ж прийомами њж≥.

3. ќбмежте величину порц≥њ в один прийом.

4. ≤гноруйте рекламу шоколадних ≥ енергетичних батончик≥в - це справжн€ Ђвуглеводна бомбаї.

5. «абудьте про солодк≥ напоњ та пост≥йне вживанн€ чаю-кави. Ђ–≥дк≥ї вуглеводи засвоюютьс€ ще швидше.

6. ѕам'€тайте, що €кщо хочетьс€ пожувати, завжди можна знайти Ђправильн≥ї перекушуванн€.


02.07.2016