‘≥зичне навантаженн€ зам≥нить антидепресанти
‘≥зичне навантаженн€ зам≥нить антидепресанти
‘≥зичне навантаженн€ зам≥нить антидепресанти

” пошуках способ≥в боротьби з депрес≥Їю, поширеного €вища сучасност≥, вчен≥ прийшли до висновку, що прийом антидепресант≥в зб≥льшуЇ шанси отримати рецидив депрес≥њ. ¬их≥д л≥кар≥ бачать в пом≥рних ф≥зичних навантаженн€х.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь дв≥ групи хворих. Ћюд€м з першоњ групи антидепресанти зам≥нили на плацебо, в ≥нш≥й груп≥ продовжували прийом препарат≥в. ѕ≥сл€ спостережень вчен≥ з'€сували, що у пац≥Їнт≥в, €к≥ приймали антидепресанти, приблизно в два рази п≥двищувалас€ схильн≥сть до повторного розвитку хвороби.

‘ах≥вц≥ кажуть, що антидепресанти виробл€ють тимчасовий ефект. ƒосл≥дженн€ показали, що вони порушують природний механ≥зм саморегулюванн€ серотон≥на ≥ ≥нших нейротрансм≥тер≥в. як т≥льки людина припин€Ї прийом л≥к≥в, включаЇтьс€ механ≥зм розвитку новоњ депрес≥њ. ” стан≥ рецидиву хворий знову змушений приймати л≥ки, що утворюЇ замкнутий круг.

¬чен≥ рад€ть зам≥сть антидепресант≥в п≥д≥брати в≥дпов≥дне ф≥зичне навантаженн€. ќсобливо корисн≥ проб≥жка, вправи з гантел€ми, зан€тт€ на велотренажер≥ - корисно дл€ орган≥зму ≥ покращують настр≥й.


28.06.2016