10 ворог≥в зубноњ емал≥
10 ворог≥в зубноњ емал≥
” наш≥ дн≥ зберегти б≥лосн≥жну усм≥шку до похилого в≥ку вдаЇтьс€, на жаль, не вс≥м. ѕох≥д до стоматолога нин≥ коштуЇ чимало, а б≥л≥ зуби в≥д природи д≥стаютьс€ не кожному. јле часто ми сам≥ спри€Їмо прискоренню зношуваност≥ зубноњ емал≥, вживаючи продукти, €к≥ руйнують њњ.

 ўо псуЇ наш≥ зуби щодн€ нав≥ть без нашого в≥дома?

 1. ѓжа на н≥ч

 Ѕагато хто вважаЇ, що молочн≥ дит€ч≥ зуби не вимагають особливого догл€ду, так €к все одно випадуть, а на њх м≥сц≥ виростуть здоров≥ ≥ красив≥. “ака помилка часто оманлива. ¬и€вл€Їтьс€, стан молочних зуб≥в може позначитис€ на €кост≥ кор≥нних. “ому догл€дати за зубами дитини потр≥бно починати в≥дразу п≥сл€ по€ви перших молочних. ќсобливо шк≥дливо дати дитин≥ заснути з пл€шкою соку, молока або молочною сум≥шшю в рот≥. «вичайно, це допоможе дитин≥ швидше заснути, але цукор, що м≥ститьс€ в продуктах, н≥ до чого доброго не приведе.

 2. —крегот≥нн€ зубами

 ÷€ шк≥длива звичка сильно псуЇ зуби. ≤нод≥ контролювати цей процес неможливо, так €к скрег≥т в≥дбуваЇтьс€ ув≥ сн≥. јле можна скористатис€ спец≥ально винайденоњ капою, €ку над€гати на час сну. “акож варто в≥дмовитис€ в≥д занадто твердоњ њж≥ прот€гом дн€.

 3. ѕ≥рсинг €зика

 ÷ей вид п≥рсингу сьогодн≥ Ї дуже модним серед молод≥. јле така стильна штучка може доставити масу неприЇмностей зубам. ѕост≥йне терт€ металевоњ детал≥ по €снах згодом може привести до втрати зуба. “акож п≥рсинг п≥двищуЇ ризик потрапл€нн€ ≥нфекц≥њ в порожнину рота, а металеву сережку можна невдало прикусити п≥д час њж≥ або розмови, що досить часто трапл€Їтьс€.

 4. √азована вода

 ‘ах≥вц≥ запевн€ють, що газована вода, нав≥ть не солодка, руйнуЇ зубну емаль. ¬с€ справа у вуглекислому газ≥, що м≥ститьс€ в газован≥й вод≥, €кий в невеликих к≥лькост€х неушкоджений, але €кщо брати газовану воду регул€рно, то це небезпечно дл€ зуб≥в.

 5. Ћьод€ники в≥д кашлю

 ѕоки ви л≥куЇте горло пастилками з приЇмним смаком ментолу або фрукт≥в, ви завдаЇте шкоди зубам. ¬елика доза цукру, що м≥ститьс€ в льод€никах, руйнуЇ зубну емаль. ўоб уникнути неприЇмностей з зубами, п≥сл€ л≥куванн€ горла пастилки треба добре прополоскати зуби.

 6. ¬≥дкривати пл€шки ≥ упаковки зубами

 «уби треба використовувати за призначенн€м, а не в €кост≥ ≥нстурмента. ¬≥дкриваючи пл€шки ≥ пластиков≥ упаковки зубами, треба завжди пам'€тати, що зуби у вас одн≥ на все житт€.

 7. ѕерењданн€

 Ќе так переданн€, €к часте жуванн€ чогось. ћи ж не ходимо чистити зуби п≥сл€ кожного прийому њж≥ або перекусу, а залишки њж≥ залишаютьс€ в порожнин≥ рота ≥ надають руйн≥вну д≥ю на зубну емаль.

 8. ∆уванн€ ручки й ол≥вц€

 ÷€ шк≥длива звички часто про€вл€Їтьс€ при хвилюванн€х. јле це може привести до по€ви тр≥щин ≥ в≥дкол≥в на зубах. “ому краще скор≥ше позбутис€ в≥д ц≥Їњ звички.

 9. ¬ино

 “рохи вина нав≥ть корисно дл€ здоров'€, але зовс≥м не корисно дл€ зуб≥в. —права в тому, що кислота, що м≥ститьс€ у вин≥, роз'њдаЇ зубну емаль ≥ згубно впливаЇ на њњ кол≥р. ўоб зберегти б≥лизну зуб≥в п≥сл€ вживанн€ вина, треба користуватис€ зубною пастою з м'€ким в≥дб≥люючим ефектом.

 10. Ќас≥нн€

 якщо пост≥йно клацати нас≥нн€ зубами, це також призведе до в≥дкол≥в ≥ тр≥щин на емал≥. “ому њжте нас≥нн€, але чист≥ть њх руками.


25.06.2016