ѕро що говорить нерозум≥нн€ жарт≥в?
ѕро що говорить нерозум≥нн€ жарт≥в?
ѕро що говорить нерозум≥нн€ жарт≥в?

√умор Ї нев≥д'Їмною частиною житт€ людини. ј вм≥нн€ посм≥€тис€ над собою часто Ї виходом з курйозноњ ситуац≥њ. јле Ї люди, €к≥ не розум≥ють тонкий гумор. Ќевм≥нн€ сприймати жарти л≥кар≥ в≥днос€ть до симптом≥в наближенн€ хвороби јльцгеймера або ≥ншого нейродегенеративного захворюванн€. —постереженн€ показали, що люди з такими д≥агнозами лише зр≥дка здатн≥ реагувати на ком≥чн≥ ситуац≥њ.

” досл≥дженн≥ були зад≥€н≥ люди, €к≥ страждають в≥д вище названих захворювань р≥зного ступен€ т€жкост≥. ƒосл≥дники з'€сували, €ка реакц≥€ була у випробовуваних на гумор в минулому, до настанн€ хвороби, ≥ спостер≥гали за повед≥нкою учасник≥в п≥д час перегл€ду см≥шного в≥део.

¬и€вилос€, що люди з нейродегенеративними розладами позбавл€ютьс€ почутт€ гумору. ƒуже р≥дко вони здатн≥ оц≥нити жарт, причому найпрост≥ший ≥ грубий.

“акож вчен≥ визначили, що втрата почутт€ гумору може стати сигналом про майбутн≥ проблеми набагато ран≥ше, н≥ж захворюванн€ стане очевидним. ¬изнанн€ друз≥в ≥ близьких пац≥Їнт≥в з хворобою јльцгеймера говор€ть про те, що нездатн≥сть розум≥ти жарти ви€вл€лас€ за дев'€ть рок≥в до виникненн€ характерних ознак деменц≥њ. “ак л≥кар≥ пропонують зм≥ни в сприйн€тт≥ гумору використовувати в €кост≥ одного з елемент≥в систем ранньоњ д≥агностики даних захворювань.


24.06.2016