” чому складн≥сть прийн€тт€ правильних р≥шень?
” чому складн≥сть прийн€тт€ правильних р≥шень?
 ” чому складн≥сть прийн€тт€ правильних р≥шень?

∆итт€ часто ставить нас перед необх≥дн≥стю приймати р≥шенн€. јле спок≥йно виступити перед публ≥кою, бути впевненим на сп≥вбес≥д≥ або першому побаченн≥ вдаЇтьс€ не вс≥м. “ривожн≥ почутт€, пов'€зан≥ з ситуац≥Їю, коли необх≥дно про€вити себе, знайом≥ б≥льшост≥ з нас. ƒосл≥дженн€ показали, що зайв≥ хвилюванн€ у в≥дпов≥дальн≥ моменти можуть привести до неправильно прийн€того р≥шенн€.

Ѕагато людей схильн≥ до тривожних розлад≥в, до €ких також належать ≥ посттравматичн≥ стресов≥ розлади, пан≥чн≥ ≥ соц≥ально тривожн≥ розлади. ¬ивчаючи вплив тривоги на головний мозок, вчен≥ зосередилис€ на емоц≥йн≥й реакц≥њ, наприклад, €к кл≥тини мозку тварин реагують на загрозлив≥ ситуац≥њ. јле тривога - це не просто емоц≥йний насл≥док дл€ людини, вона може негативно в≥дбитис€ на повс€кденному житт≥. ¬чен≥ вз€лис€ з'€сувати, €к тривога впливаЇ на прийн€тт€ р≥шень.

¬ ход≥ досл≥джень було проведено анал≥з кл≥тин головного мозку в префронтальн≥й кор≥ у двох груп щур≥в.

ѕрефронтальна кора Ї областю головного мозку, €ка важлива в процес≥ прийн€тт€ р≥шень. ѕри цьому тваринам потр≥бно було прийн€ти р≥шенн€, за €к≥ вони отримали б винагороду. ќдна група щур≥в до виконанн€ завданн€ отримала препарат з низькою дозою тривожност≥, ≥нш≥й зробили ≥н'Їкц≥њ плацебо. ѕри тому, що неспок≥йн≥ щури виконали завданн€ швидко, вони зробили значно б≥льше помилок, н≥ж спок≥йн≥.

“аким чином, результати досл≥дженн€ показали, що тривога може перешкодити наш≥й здатност≥ приймати правильн≥ р≥шенн€, стикаючись з певним набором нейрон≥в в префронтальн≥й кор≥.

який вих≥д з такоњ скрутноњ ситуац≥њ? ‘ах≥вц≥ поки що рад€ть одне - навчитис€ придушувати одномоментн≥ емоц≥њ в момент прийн€тт€ р≥шенн€.


23.06.2016