4 симптоми п≥двищенн€ цукру в кров≥
4 симптоми п≥двищенн€ цукру в кров≥
4 симптоми п≥двищенн€ цукру в кров≥

ƒ≥абет - одне з найпоширен≥ших захворювань, причини розвитку €кого дос≥ медицина остаточно встановити не може. ўоб не пропустити д≥абет ≥ вчасно почати п≥дтримувати орган≥зм, експерти визначили чотири симптоми,€к≥ вкажуть на хворобу.

1. ќч≥

ѕри зростанн≥ р≥вн€ цукру в кров≥, кровоносн≥ судини в очах послаблюютьс€, на с≥тк≥вц≥ в≥дбуваЇтьс€ в≥дкладенн€ холестерину. ѕоступово це пог≥ршуЇ з≥р, людина може нав≥ть повн≥стю його втратити, €кщо розлад не л≥кувати.

якщо в≥дчуваЇтьс€ б≥ль або печ≥нн€ в очах, консультац≥€ л≥кар€ обов'€зкова. ѕерев≥р€йте оч≥ кожн≥ п≥вроку.

2. Ўк≥ра

—уха шк≥ра, зуд - €вна ознака д≥абету. ÷е пов'€зано з тим, що п≥двищений р≥вень цукру в кров≥ забезпечуЇ прийн€тн≥ умови дл€ росту грибк≥в, що зб≥льшуЇ небезпеку грибкових ≥ бактер≥альних ≥нфекц≥й. ” хворих на д≥абет часто спостер≥гаЇтьс€ ваг≥н≥т ≥ герпес, €кщо ≥нфекц≥њ поширюютьс€ на ген≥тал≥њ. ѕ≥двищений цукор впливаЇ на потов≥ залози, привод€чи до сверб≥нн€ в област≥ шк≥ри голови ≥ ступн≥в.

3. —тупн≥

ƒ≥абетикам знайоме таке €вище €к д≥абетична стопа. „асто у д≥абетик≥в спостер≥гаЇтьс€ втрата чутливост≥ стопи, пов'€зана з порушенн€м вид≥ленн€ поту ≥ шк≥рного сала. ÷е призводить до аномального тиску на суглоби, к≥стки ≥ шк≥ру стопи. ѕри травмуванн≥ стопи процес загоЇнн€ сильно спов≥льнюЇтьс€ через брак кровопостачанн€ даноњ зони ≥ слабку ≥мунну систему. ÷е може призвести до гангрени з подальшою ампутац≥Їю.

4. ƒесни

 р≥м того, що д≥абет знижуЇ оп≥рн≥сть орган≥зму до ≥нфекц≥й ≥ упов≥льнюЇ процес загоЇнн€, в≥н також в≥дбиваЇтьс€ на порожнин≥ рота. ≤нод≥ перш≥ д≥рочки в зубах або €сна, €к≥ кровоточать, можуть бути першими ознаками д≥абету. якщо в рот≥ сухо ≥ спостер≥гаютьс€ незагойн≥ виразки на €снах, це ознака високого цукру в слин≥, що провокуЇ зростанн€ грибк≥в —andida, €к≥ спри€ють ≥нфекц≥њ.