6 причин, чому не проходить втома
6 причин, чому не проходить втома
6 причин, чому не проходить втома

ћ≥ськ≥ жител≥ часто скаржатьс€ на те, що не проходить втома. « одного боку, причини њњ очевидн≥ - втомлива робота, пробки на дорогах, недол≥к сну, стреси на робот≥. јле ≥снують ≥ ≥нш≥ причини, за €кими втома здаЇтьс€ пост≥йною.

1. ћало води

Ќав≥ть невелике зневодненн€ може позбавити сил ≥ життЇвоњ енерг≥њ. Ћ≥кар≥ кажуть, що деф≥цит р≥дини в орган≥зм≥ веде до зменшенн€ обс€гу кров≥, що циркулюЇ, при цьому кров згущуЇтьс€, тому кисень ≥ поживн≥ речовини пов≥льно рознос€тьс€ кров'ю по орган≥зму. як результат, мозок не отримуЇ њх ≥ видаЇ сигнали про втому.

Ќорма води дл€ людини в день - 1,5-2 л р≥дини.

2. Ўвидк≥ перекуси

«вичка харчуватис€ на ходу призводить до того, що людина споживаЇ багато вуглевод≥в. Ѕулочки, хот-доги, пир≥жки, звичайно, прост≥ше купити ≥ з'њсти по дороз≥.

ѕрост≥ вуглеводи швидко п≥двищують цукор в кров≥, хоча цей р≥вень так само швидко падаЇ. “ак≥ фах≥вц≥ можуть бути ще одн≥Їю причиною втоми.

3.  ава ≥ алкоголь

 ава вважаЇтьс€ традиц≥йним напоЇм бадьорост≥, а тому багато хто п'Ї њњ з ранку ≥ прот€гом дн€.  елих вина на н≥ч також Ї дл€ багатьох засобом розслабленн€. јле ефект цих напоњв може ви€витис€ зворотн≥м.

¬елика к≥льк≥сть кави призводить до того, що в орган≥зм≥ збиваЇтьс€ природний цикл сну ≥ неспанн€, а це викликаЇ пост≥йну втому.

≈ксперти кажуть, що найб≥льш оптимальна к≥льк≥сть кави - три чашки в день. якщо ж алкоголь випити на н≥ч, то на ранок виникне в≥дчутт€ втоми.

4. ƒисбаланс зал≥за в орган≥зм≥

«анадто високий, так само €к ≥ занадто низький (анем≥€) р≥вень зал≥за в орган≥зм≥ теж може стати причиною пост≥йноњ втоми. ѕри велик≥й к≥лькост≥ зал≥за орган≥зм починаЇ витрачати сили на те, щоб позбутис€ в≥д надлишк≥в.

ѕеред тим €к приймати зал≥зовм≥сн≥ препарати, проконсультуйтес€ з л≥карем.

5. Ѕезлад на робочому м≥сц≥

«ахаращенн€ робочого м≥сц€ р≥зними предметами не даЇ можлив≥сть сфокусувати увагу ≥ ефективно обробл€ти ≥нформац≥ю. ‘ах≥вц≥ кажуть, що пост≥йне перемиканн€ уваги веде до швидкоњ стомлюваност≥.

6. ¬≥дпочинок без в≥дпочинку

Ќезважаючи на вих≥дний день, багато хто за звичкою перегл€даЇ свою пошту, думаЇ про робоч≥ моменти, перегл€даЇ ≥нформац≥ю в ≥нтернет≥.

“обто час в≥дпочинку витрачаЇтьс€ неефективно, тому втома ≥ не йде.


18.06.2016