—треси знижують ≥нтелект
—треси знижують ≥нтелект

„ому з роками людин≥ стаЇ важче вчитис€? ” людей середнього в≥ку мозок вже не такий гнучкий, €к в молодост≥. ¬чен≥ зробили висновок, що виною цьому пережит≥ за роки житт€ стреси.

—трес призводить до того, що нейрони в частин≥ мозку, в≥дпов≥дальн≥й за навчанн€, втрачають пластичн≥сть, тобто здатн≥сть формувати нов≥ зв'€зки з ≥ншими нервовими кл≥тинами.

¬ ход≥ експеримент≥в на мишах було встановлено, що в умовах стресу нейрони молодих тварин легко в≥дновлюють свою пластичн≥сть, а у л≥тн≥х мишей в≥дновленн€ було майже неможливим.

јле висновки вчених не означають, що в старост≥ все так безнад≥йно. «вичайно, вивчити ще одну ≥ноземну мову буде складно, але н≥хто не в≥дн≥ме у людини њњ життЇвого досв≥ду.

‘ах≥вц≥ стверджують, що до 90% вс≥х захворювань пов'€зано з≥ стресом. ÷е говорить про те, €к багато м≥сц€ в нашому житт≥ займаЇ стрес. ј €кщо стрес переживаЇтьс€ з року в р≥к, це серйозно зачепить роботу мозку. —трес може призвести до зниженн€ ≥мун≥тету, п≥двищенн€ кров'€ного тиску, хвороб серц€, втрати сну, зниженн€ статевого пот€гу ≥ шк≥рних захворювань.

якщо жити житт€м, наповненим стресами, ≥ т≥ло, ≥ мозок поступово не витримають ≥ зламаютьс€.

«находьте рад≥сть у житт≥ ≥ будьте щаслив≥!


16.06.2016