як уберегти дитину в≥д наркоман≥њ?
як уберегти дитину в≥д наркоман≥њ?
як уберегти дитину в≥д наркоман≥њ?

Ќаркоман≥€ - важка недуга, псих≥чно-орган≥чне ураженн€ особистост≥. —татистика показуЇ, що найчаст≥ше залежн≥сть в≥д наркотик≥в починаЇтьс€ в юному в≥ц≥, коли нестала особист≥сть шукаЇ в наркотичних речовинах р≥зного роду свободу, р≥шенн€ проблем, бачить в них захист в≥д нерозум≥нн€ дорослих.

” б≥льшост≥ випадк≥в наркоман≥њ у д≥тей можна запоб≥гти, але дл€ цього необх≥дна душевна близьк≥сть, сердечне ≥ щире сп≥лкуванн€ м≥ж д≥тьми ≥ батьками, з самого раннього дитинства, ≥ ще дов≥ра, €ку треба вм≥ти завоювати ≥ п≥дтримувати прот€гом усього житт€. ÷≥ природн≥ в≥дносини стануть кращою проф≥лактикою таких шк≥дливих ≥ страшних звичок, €к наркоман≥€ ≥ алкогол≥зм.

“ема наркотик≥в може спливти в розмов≥ з дитиною в р≥зн≥ пер≥оди њњ житт€. як правило, д≥ти до 6 рок≥в ще не розум≥ють цього, але €кщо вони задають питанн€, то треба не дратуючись ≥ дуже в≥дкрито по€снити, в межах розум≥нн€ дитиною, що наркотики - це зло, а в житт≥ ≥снують правила, €ких необх≥дно дотримуватис€.

¬≥к 6-12 рок≥в найб≥льш ≥нформативний. ƒ≥ти вбирають в себе нов≥ знанн€, €к губка. —аме в цей момент дуже важливо, щоб слово батьк≥в важило дл€ дитини набагато б≥льше, н≥ж вс≥ слова ≥ вмовл€нн€ при€тел≥в.

якщо дитина сама розпитуЇ про наркотики, розпов≥дати потр≥бно абсолютно в≥дкрито, п≥дкреслюючи важк≥ насл≥дки њх прийому.

” в≥ц≥ 12-16 рок≥в дитина вже може потрапити в середу, де вживають наркотики ≥ алкоголь. ћудр≥сть батьк≥в в ц≥й ситуац≥њ може ви€витис€ вир≥шальною. ”никайте допитувати п≥дл≥тка, щоб в≥н не в≥дчував з вашого боку загрози ≥ не бо€вс€ покаранн€. ѕроблему алкогол≥зму ≥ наркоман≥њ треба обговорювати в≥дверто, п≥дкреслюючи, ск≥льки б≥ди можна принести соб≥ самому ≥ вам, зважившись спробувати наркотики.

‘ах≥вц≥ попереджають батьк≥в: €кщо ви припускаЇте, що дитина приймаЇ наркотики, д≥€ти потр≥бно швидко, але обережно. «абудьте про погрози ≥ скандали! ѕереконанн€ ≥ розмови будуть найб≥льш д≥Їв≥. јле €кщо ви бачите, що ситуац≥€ виходить з-п≥д контролю ≥ ви не справл€Їтес€, сл≥д звернутис€ до фах≥вц≥в з псих≥атр≥њ та нарколог≥њ.


10.06.2016