–обота в город≥ подовжуЇ житт€?
–обота в город≥ подовжуЇ житт€?
 –обота в город≥ подовжуЇ житт€?

 ористь св≥жого пов≥тр€ дл€ здоров'€ в≥дома кожному. ј недавно вчен≥ довели, що ф≥зична прац€ на св≥жому пов≥тр≥ здатна продовжити людин≥ житт€, що може порадувати дачник≥в ≥ городник≥в.

јмериканськ≥ вчен≥ провели масштабне досл≥дженн€ ≥ зробили висновок, що копанн€ в земл≥ та ≥нш≥ городн≥ роботи дуже добре дл€ орган≥зму.

” досл≥дженн≥ вз€ли участь близько 108 тис€ч ж≥нок з —Ўј, частина з €ких регул€рно займалас€ земельними роботами на своњх дачах ≥ городах, а частина - стаб≥льно вели житт€ в мегапол≥сах. ƒосл≥дженн€ показало безперечну користь дл€ здоров'€ дачних роб≥т. ¬и€вилос€, що смертн≥сть серед дачниь€ на 12% нижче, н≥ж у тих, хто не залишав меж≥ м≥ст. “акож фах≥вц≥ з'€сували, що люди, €к≥ в≥дчувають задоволенн€ в≥д копирсанн€ в саду, мають менший показник смертност≥ ≥ прот€гом року: на 15% менше в 2015 роц≥ ≥ на 12% менше в 2014 роц≥.

Ѕ≥льш того, садов≥ роботи мають позитивну д≥ю, €к на ф≥зичний, так ≥ на псих≥чний стан людини. ѕодальш≥ досл≥дженн€ показали, що м≥ськ≥ жител≥, €к≥ не знайом≥ з роботою на дач≥ або город≥, на 30% част≥ше страждають в≥д застуди та на 34% част≥ше п≥ддаютьс€ виникненню онколог≥њ.

—≥льськ≥ жител≥ в середньому живуть довше город€н. √оловною проф≥лактикою багатьох захворювань Ї регул€рне в≥дв≥дуванн€ дач ≥ город≥в.

ќтриман≥ результати досл≥джень спростували б≥льш ранню думку про те, що прац€ на городах ≥ дачах псуЇ здоров'€. Ќавпаки, вчен≥ рекомендують кожному мати хоча б невелику земельну д≥л€нку, обробка €коњ буде корисною €к т≥ла, так ≥ дл€ душ≥.


09.06.2016